Atatürk İlköğretim Okulu Çifteler Eskişehir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında - Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtım - Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri - Atatürk İlköğretim Okulu İletişimAtatürk İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz Çifteler'in halkından Hoca'nın Ali ismindeki şahsın muhtarlığı zamanında 1930 yılında inşası imece usulü ile başlamıştır. Tuğlası ve kireci halk tarafından temin edilmiş, kireci bizzat halk tarafından
söndürülmüş olup temel ve duvarlarda kullanılan taşlar bu muhitte bulunan kışla yıkıntılarından temin edilmiş bahçe giriş kapısındaki iki mermer sütun da o kışlanın kalıntılarından çıkarılarak oraya dikilmiştir. İnşaatın ustalığını bu yörenin Bulgar Usta lakabıyla anılan usta yapmış ve 1933 yılında Yatılı Bölge Okulu olarak başlamış olan okulumuzun üst katı bir derslik, bir müdür odası; alt katı dört oda, bir mutfak, kiler ve yatakhane olarak kullanılmış, her yıl ortalama 70- 80 civarında yatılı öğrenci barındırılmıştır. Bu durum 1942 yılına kadar devam etmiştir.

Beldemiz 1955 yılında ilçe olunca İlköğretim Müdürlüğü de 1955 yılından 1971 yılı aralık ayına kadar okulumuzda hizmet vermiştir. 1971 yılında İlköğretim Müdürlüğü Hükümet Binası'na taşındıktan sonra okulumuz müstakil müdürlük haline gelmiştir. 1942 yılından sonra okulumuzun alt ve üst katları dershane olarak kullanılmaya başlamış, 1955 yılında üst kattaki kuzeyde bulunan büyük sınıf ikiye bölünmüş, biri öğretmenler odası yapılmıştır.1958 yılında temelleri dıştan açılarak yanına betondan destek temel atılmıştır. 1959 yılında çatısı onarılmış, üst sınıflarla salonun tavanları geçme tahta yapılmıştır. 1961 yılında elektriği ve suyu bağlanmıştır. 1963 yılında yangın söndürme tesisatı kurulmuş, tavana 1 tonluk su deposu konulmuş, aynı yıl çift olan pencereler değiştirilmiştir.

1974 yılında A Blok yeni binamızın(şu anki eski bina) inşaatı 2 katlı ve 10 derslikli olarak başlamış,1975 yılında tamamlanarak 1975-1976 ilköğretim yılında çiftli öğretime başlamıştır.1987-1988 öğretim yılından itibaren normal eğitime geçmiştir.1933 yılında yapılan eski binamız 1992-1993 öğretim yılında Valilik onayı ile Sağlık Meslek Lisesi'ne verilmiş;1999-2000 öğretim yılında Sağlık Meslek Lisesi'nin Çifteler Kız Meslek Lisesi binasına taşınmasıyla eski bina tekrar bizim hizmetimize verilerek normal eğitime başlamıştır.1992 yılında yeni binamızın kalorifer tesisatı döşenmiş, alt ve üst kattaki kapıların yerleri değiştirilmiş alt ve üst kat salonlarına demir doğramadan bölme yapılarak müdür yardımcısı, memur ve öğretmenler odası yapılmıştır.

1998-1999 eğitim ve öğretim yılında yeni binamızın üst katındaki bir sınıf Bilgi Teknolojisi Sınıfı olarak adlandırılmış ve donatılmıştır. Aynı yıl yeni binamızın camlarının tamamı PVC ve ısı cam olarak değiştirilmiştir.

Bakanlığımızın 28.04.2000 tarih ve 702.2/4964 sayılı olurları ile yerine yeni bina yapılmak üzere 1933 yılında yapılan eski okul binamız Haziran 2000 tarihinde yıkılmıştır. 2000- 2001 eğitim ve öğretim yılına ikili olarak eğitime devam edilmiştir. Okulumuz ilçemizde ilk eğitim ve öğretime başlayan okul olduğu için adı Atatürk İlköğretim Okulu olarak isimlendirilmiştir.

Okulumuzun özellikleri: Okulumuz gündüzlü, karma ve normal eğitim ve öğretim yapmaktadır. Okutulan seçmeli dersler: Bilgisayar,satranç,spor etkinlikleridir.
10 derslikli ek hizmet binasının 16.06.2001 tarihinde yapımı başlamıştır ve Kasım 2001'de bitirilip 2001-2002 öğretim yılının ikinci döneminde hizmete açılmıştır.Ogünden günümüze normal öğretim ile devam edilmektedir.

VİZYONUMUZ
İstiyoruz ki:
Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. Okulumuzda her veli,öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.
Okulumuzda hem öğretenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın .
Okulumuzda, çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun.
Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.
Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak işin çalışsın.

MİSYONUMUZ
Biz... bütün öğrencilerimizin öğrenimlerini sağlamak, onları bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

STRATEJİLERİMİZ VE AMAÇLARIMIZStratejilerimiz; bütün öğrencilerimiz öğrene bilir.
Amaç; tüm öğrencilerin başarısını artırmak, başarılı ve başarısız öğrenciler arasındaki seviye farkını azaltmak.
Stratejilerimiz; "liderlik" okulumuzun atmosferinde farkına varılır bir davranış biçimidir.
Amaç;okulun tamamında liderlik davranışlarını ve bunun her alandaki geçerliliğini geliştirmek.

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: ÇİFTELER
Okulun Telefonu: 2225414060
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Sakarya Mahallesi Eskişehir Cd.No:54/Çifteler
Okulun Web Adresi:
http://ciftelerataturkioo.sitemynet.com/
Okulun E-Posta Adresi: 327862@meb.k12.tr
Okulun Müdürü: Recai KUTLAY
Okulun Öğretmen Sayısı: 27
Okulun Öğrenci Sayısı: 384
Okulun Derslik Sayısı: 16
Okulun Ulaşım Bilgileri: Eskişehir İl otogarından 45 dakikada bir otobüs kalkmaktadır. İlimize 67 km. uzaklığı olup yaklaşık 1 saat sürmektedir. Eskişehir'den Ankara yoluna çıkılarak Konya yol ayrımından dönülüp ilçemize ve okulumuza gelinebilir.
Okulun Lojman Durumu: Yok


Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız