Atatürk İlköğretim Okulu Elmalı Antalya

SeLeN

Yönetici
Editör
#1

Atatürk İlköğretim Okulu Elmalı Antalya konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında - Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtım - Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri - Atatürk İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri


OKULUN TARİHÇESİ

Okulun yeri Hazine'ye ait olup, Milli Savunma Bakanlığına ait olan arsadan Milli Eğitim Bakanlığına devredilerek sağlanmıştır.5039 metre kare olan arsa 1962 yılında sağlanmış olup, 1964 yılında okulun inşaatına başlanmıştır.

Okulun yapılmasına 1956 yılında kurulan İlkokul Yaptırma Derneği öncülük etmiştir.Okul arsasının temininde zamanın ilçe kaymakamı ve aynı zamanda belediye başkanlığı görevini yürüten Nurettin YILMAZ'ın büyük hizmeti olmuştur.

Okul binası önce 5 derslikli olarak düşünülmüşse de zamanın valisi Nuri TEOMAN, Milli Eğitim Müdürü Şevket URAL ve Kaymakam Nurettin YILMAZ'ın gayretleriyle plan değişikliği yaptırılarak; zemin kat yakacak deposu, 1. kat; öğretmenler odası, müdür yardımcısı odası, mutfak, hizmetli odası,spor malzemeleri odası 2. kat; 7 derslik, laboratuar, müdür odası, müdür yardımcısı odası, arşiv ve ders araçları odası olarak bu günkü şeklini almıştır.

İlkokul Yaptırma Derneği Başkanı Kaymakam Nurettin YILMAZ idi. Okulun inşaatına Haziran 1964 tarihinde başlanmış, Aralık 1964 tarihinde bitirilmiştir. Ocak 1965 tarihinde okul geçici olarak teslim alınmıştır.

Okulun inşaatı 420.000 Liraya mal olmuştur. Bunun 100.000 Lirasını İlkokul Yaptırma Derneği karşılamıştır. Okul binasının müteahhitliğini Yüksek Mühendis Kamuran BAŞAR yapmıştır.

Okul 24 Mart 1965 tarihinde ( Çarşamba günü) saat 13,30'da yapılan açılış töreni ile Eğitim-Öğretime başlamıştır. Açılış törenine Antalya Üst Komutanı Nuri HAZAR Paşa, Vali Vekili Kazım ATAMAN, Milli Eğitim Müdürü Şevket URAL ile birçok üst düzey davetli katılmıştır. İlköğretim Müdürü İbrahim KÜÇÜKOĞLU, Öğretmen Akif TİMOÇİN, Vali Vekili Kazım ATAMAN, Milli Eğitim Müdürü Şevket URAL, Üst Komutanı Nuri HAZAR Paşa ve okul adına bir öğrenci konuşma yapmıştır. Konuşmalardan sonra Nuri HAZAR Paşa tarafından Atatürk Büstü ve okulun kurdelası kesilerek açılış yapılmıştır.

Okul açıldığı zaman Savaştepe İlkokulundan sınıfları ile beraber 6, Ömerpaşa İlkokulundan sınıfları ile beraber 4 öğretmen Atatürk İlkokuluna aktarılmıştır. Eğitime 10 sınıf ve 10 Öğretmenle başlanılmıştır.24 Mart 1965 tarihinde eğitim-öğretim normal eğitim olarak başlamıştır. 1973-1974 Eğitim-Öğretim Yılında çiftli öğretime devem edilmiştir. 1987-1988 Eğitim -Öğretim yılından itibaren normal eğitime geçilmiştir.
Atatürk İlköğretim Okulu Antalya Elmalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: ANTALYA / ELMALI

Adı: ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Eski Antalya Cad.No.77 Elmali-Antalya

Telefon Numarası: 2426181145

Faks Numarası: 2426181145

E-mail Adresi: 737546@meb.k12.tr

Web Adresi:
Atatürk İlköğretim Okulu
Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz