Atatürk İlköğretim Okulu Konya Akşehir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Atatürk İlköğretim Okulu Konya Akşehir

Atatürk İlköğretim Okulu Konya Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Atatürk İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz 1 Eylül 1930 tarihinde Akşehir Ortaokulu adıyla öğretime başlamıştır. 1966 yılına kadar şimdiki mevcut binanın yapılmasına kadar değişik binalarda hizmet vermiş ve 1.1.1979 tarihinde okulun adı Atatürk Ortaokulu olarak değiştirilmiştir. 1980-1981 öğretim yılında okul ekibi TÜBİTAK Matematik Yarışmasında İç Anadolu Bölge Birinciliği ile ekipten Baki Demirel adlı öğrenci bireysel birincilik kazanmıştır. Tübitak Matematik Yarışmalarında da 1983-1984 de ekip olarak Bölge Birinciliği, bireysel bir birincilik bir de ikincilik ödülü, 1984-1985 de ekip üçüncülüğü ile bireysel ikincilik kazanılmıştır.

Bütün bunların yanı sıra aynı yıllar içerisinde Halkoyunları yarışmasında sürekli olarak İl Birinciliği kazanılmış, üç yıl arka arkaya bölge yarışmalarında dördüncülük ve üçüncülük gibi dereceler alınmıştır.

1997-1998 öğretim yılında 8 yıllık ilköğretim uygulamasına okulumuzda başlandı ve 1. Sınıfa öğrenci kaydedildi. Her türlü sosyal ,sportif ve kültürel etkinliklere katılma çabasındaki okul 2001-2002 Öğretim Yılında Halk Oyunları Yarışmasında İlçemizde 1. İlimizde de 2.liği; masa tenisi kız ve erkeklerde ilçe 1. liği, Atatürk Kır koşusunda Erkekler İlçe 1. liği, Kızlar İlçe 2. liğini kazanmıştır. Yine 2001-2002 Öğretim Yılı bilgi yarışmasında ilçe çapında birinci, bölge çapında da ikinci olmuştur.2003-2004 Öğretim yılında okulumuz Halk Oyunları Ekibi İl Birincisi ve Bölge Üçüncüsü olmuştur. 2004 Yılında Milliyet Gazetesinin düzenlediği Bilgi Yarışmasında okulumuz öğrencilerinden Barış GENÇ il birincisi olmuştur.

Atatürk İlköğretim Okulu 1176 öğrenci ve 47 öğretmeni ile Akşehir’imize hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / AKŞEHİR
Adı: ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: SelçukMah.AtatürkCad. No:24 AKŞEHİR/KONYA
Telefon Numarası: 3328131994
Faks Numarası: 3328136478
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri:Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
 

Son düzenleyen: Moderatör: