Atatürk İlköğretim Okulu Konya Ilgın

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Atatürk İlköğretim Okulu Konya IlgınAtatürk İlköğretim Okulu Konya Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Atatürk İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Merkez Atatürk İlköğretim Okulunun kurulduğu 4491 metrekarelik alan, eski ismi ile KAFİRLER GÖLECİ denilen mevkidedir.
ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULUNUN ARSASI: Ilgın halkından hayırsever Kemal TÜRELİ önderliğinde eşi Kâmile TÜRELİ tarafından bağışlanmıştır.
OKUL BİNASI: Atatürk İlköğretim Okulu, 1957 yılında 177.000 TL ile C tipi 6 derslikli ve taş yapı olarak Özel İdare tarafından yaptırılmıştır. 1993 yılında mahalli imkânlarla tadilatlar yapılarak
okulun kuzey tarafına ekli olarak 10 kabinli erkek ve kız tuvaletleri yapılmıştır.
ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU YENİ BİNASI: 1999 yılı Haziran ayında 3 katlı 21 derslikli olarak temeli atılmıştır. 2000 yılı Ağustos ayında 1 katlı 7 derslikli okul Özel İdare tarafından bitirilerek okul idaresine teslim edilmiş olup eğitim öğretime başlanmıştır.
Okulumuzun eski binası, 2000 yılında özel idare tarafından çatısı indirilerek yeni çatı yapılıp kiremitlerinin tamamı değiştirilmiş, badana ve boyası yapılmıştır.
2002 Ağustos ayında eski binanın içinde, okulun imkânları dahilinde 2 derslik bölünerek derslik sayısı çoğaltılmıştır. Halen okulumuzda yeni binanın merdiven boşluğu derslik olarak kullanılmakta olup 17 derslik mevcuttur.
Okulumuzda normal eğitim-öğretim yapılmaktadır.
PERSONEL DURUMU: Okulumuz; 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 20 öğretmen ve 1 hizmetli ile eğitim öğretime devam etmektedir.

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / ILGIN
Adı: ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: CAMİATİK MAHALLESİ PTT ARKASI ILGIN/KONYA
Telefon Numarası: 3328816067
Faks Numarası:
E-mail Adresi: ilginataturk42@hotmail.com
Web Adresi: - http://ilginataturk.meb.k12.tr

Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri:Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
 

Son düzenleyen: Moderatör: