Atatürk Yargılanıyor - Coşkun Telciler

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Atatürk Yargılanıyor - Coşkun Telciler - Kitap Özeti - Kitap Tanıtımı

Kitap Hakkında


Atatürk'ü demokrasi düşmanı gösteren, ancak ABD askerinin işgali altında bulunan Irak'ta silahların gölgesinde seçim olunca, "Yafasın!.. Irak'a demokrasi geldi" diye sevinen İkinci Cumhuriyetçiler mi buna yol açtı.
Bazı kişiler, Türkiye'nin parçalanması yolunda en büyük engelin Atatürk'ten ve Atatürk'ün fikirlerinden kaynaklandığını tespit edip, Türk ulıısundaki bu Atatürk sevgisini öldürmeye çalışmaktalar.
Amaçları da Atatürk'ü etkisiz kılıp, onun bağımsızlık yanlısı, onurlu bir devleti kuran ve yaşatan görüşlerini unutturup, Türkiye'yi Osmanlı imparatorluğu yıkıldıktan sonra Sevr'de denedikleri gibi bir yan sömürge hâline sokmak...
Bu nedenle, bağımsızlık yanlısı görüşlerin dillendiriîmemesi gerek. Bunun için Atatürk fikirlerinin yok edilmesi gerek.
İstedikleri sömürü mekanizmasını kurmak, ayrıca yer altı ve yer üstü. doğal kaynaklarımızdan, petrolümüzden, bor kaynaklarımızdan faydalanmak amacıyla Türk milleti üzerine saldırıya geçtiler.
İşgalin gerçekleşmesi için, şu an Türkiye sınırları içinde bulunan topraklarda birçok uydu devletin BOP çerçevesinde kurulması gerek; bunun için de Türkiye'deki Atatürk fikrinin yok edilmesi lazım.
Sonuç olarak Atatürk'ün yargılanması gerek.
Biz de bu aktma uyarak Atatürk'ü yargılıyoruz.
Bakalım kim mahkûm olacak?.. Atatürk rnü, onu milletin hafızasından silmeye çalışan siyaset cüceleri, satılık kalem erbabı mı?

Kitabı ÖnyüzüKitabın Künyesi


Yazar: Coşkun Telciler
Yayınevi: Kum Saati Yayıncılık
Sayfa sayısı: 231
ISBN: 605-392-031-1
Basım tarihi: İstanbul / 2008 - Şubat
Kategori: Siyaset / Güncel
fiyatı: 9.00 TL