Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Beydağ İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1

Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Beydağ İzmir konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Hakkında - Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Tanıtım - Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Resimleri - Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu İletişim

Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Sinesinde; İstikbalin büyüklerine bilgi ve terbiye nakşeden “Pazaryeri İlkokulu” binası hükümetin Lüzum teklifiyle ilk harcı 1930 yılı yaz aylarında temele konmuştur.

Bu muazzam irfan yuvasının vücut bulmasında hükümetin okulculuk mevzuunda almış olduğu prensip kararlarından: Köyün zengin eşrafına müteallik “masaraf-i mecbure” ile bütün köy halkına şamil olan “mecburi imece ve salma” usulleri müvacehesinde köylü harekete getirilmiş, Hükümet de ancak orman idaresinden kısmen kereste yardımında bulunabilmiştir.

Takriben dört yıl sonra okulun iki dersane ile bir öğretmenler odası ikmal edilip üç sınıflı olarak 1934 – 1935 ders yılında ilk tedrisata başlanmış: Bilahere 1938 – 1939 ders yılında beş sınıflı köy okulu haline getirilmiştir.
Okulun kısa bir zamanda hizmete girebilmesinde değerli maarifci merhum İzmir Valisi Kazım Dirik ve Ödemiş Kaymakamı Recai Güreli’nin de azami gayretlerini bu binanın yapısı içinde bulmak gerekir.

Okul 1957 yılında da 26,700 lira sarfiyle hükümete esaslı bir tamir görmüştür.

1958 – 1959 öğretim devresinde mevcut dersanelerin birisini biçki – dikiş kurs öğrencilerinin işgali ve ilkokul öğrenci mevcudunun kabarması sebepleriyle batı – kuzey köşedeki dersane “koruma derneği Pazaryesi şubesinin” 200 lira yardımı ve köy ihtiyar hey’etinin 1750 lira sarfiyle 16.3.1959 günü hizmete açılmış bulunmaktadır.

Burada Pazaryeri köyü ihtiyar hey’eti ve maarif sever muhtarı Fehmi Nural’ı da okula göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı teşekkürü bir borç bilir, okulun bahçesinde umumi bir merdivenin de inşasında gayretlerini beklerim.

Okulumuz, 1982 yılında bugünkü binasına taşınmış ve "Beydağ Atatürk İlköğretim Okulu" ismini almıştır.

2004 - 2005 eğitim öğretim yılında pansiyon binasının hizmete girmesi ile "Beydağ Atatürk Pansiyonlu İlköğretim Okulu"; 2006 - 2007 eğitim öğretim yılında ise isim değişikliği ile "Yatılı" olmuştur. Bu değişikliklerle birlikte okulumuz "Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu" ismi ile eğitim öğretime devam etmektedir.


Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Bergama
Okulun Adı : Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu
Okul Adresi : Aşıcı Sokak No:1 35790 Beydağ İzmir
Telefon Numaraları : 0 (232) 592 6075
Faks Numaraları : 0 (232) 592 6012
E-mail Adresi :
965739@meb.gov.tr
Okulun Web Adresi: http://beydagataturkyibo.meb.k12.tr/
Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı :
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Ulaşım Bilgileri:
Lojman Durumu : 4 Adet, Dolu
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Resimleri :Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız