Atopik Ekzem, Alerjik Ekzem

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Atopik Ekzem, Alerjik Ekzem

Nörodermatoz, Atopik Ekzem, Alerjik EkzemNörodermatit (atopik ekzem) iltihaplı ve kaşıntılı bir deri hastalığı olup, bununda oldukca çeşitli türde ortaya çıkmasıda mümkündür ve kaşıntılı, kızarık, sulu ve allerjik olabilir. Nörodermatit rahatsızlığı olanlar genelikle allerji, bronşik astım, allerjik astım, baharnezlesi ve besinallerjisi gibi rahatsızlıklardan biri veya birkaçı ile aynı anda görülebilir.Nörodermatite yakalanan insanların % 40-80?inin ebeveyninden birinin veya ikisinin birden nörodermatit olduğu ileri sürülmektedir. Almanyada bilinen 3,5-5 milyon arasında nörodermatitli hasta olduğu ve bu sayını sürekli artığı bilinmektedir. Nörodermatitli hastalar birçok maddeye karşı allerjik reaksiyon gösterir.

Bunların başında: hormonlu ve ilaçlı besinler, çiçektozları, ev hayvanlarının kıl ve tüylerini sayabiliriz. Nörodermatitli hastanın genelikle boyun, ense, dirsek boynu, dizboynu vede yüzde görülebilir. Uzman doktorlar doymamış yağasitlerinden linol asidi linolen aside dönüştüren delta- 5-Desaturaz enziminin yetersizliği nedeniyle ortaya çıktığı görüşünde buna göre ışıldak tohumu-, veya hodan tohumundan eldeedilen doymamış yağasitlerinin etkili olacağı ileri sürülmektedir. Bu doğru olabilir, fakat çöreğin birleşiminde çok az miktarda linolenasit bulunduğu nörodermatoza karşı daha etkilidir. Ladenin birleşiminde linolen asit olmamasına rağmen nörodermatoza karşı çok etkilidir, fakat tek çare Gökçek İksiri ve Laden çayı'dır.

Gökçek İksiri, ZYE ise bağırsak florasını, bağırsak mukozası ve bağırsak pH?sını en ideal duruma gelir. (Bağırsak florasına ve Gastrite bak) Bana göre bütün allerjilerin tek bir sebebi vardır, oda mide ve bağısak mukozanın tahriş olmasıdır. Mide ve bağırsaklarda iltihapalanma ve ülsere sebep olan halicobacter plory ve bağırsaklardaki mantarlar toksik maddeler üretir ve bunlardan en önmeliside histamindir. Bu histamin her türlü allerjinin sebebidir. Mdie ve bağırsaklar tedavi edilmeden allerjiden kurtulmak mümkün değildir. ABD, Japonya ve AB-Ülkelerinde Nörodermatit üzerine yüzlerce araştırma yapılmakta ve kitaplar yazılmakta fakat tedavi edememektedirler.Ben bu rahatsızlıkla 17 yıl yaşadım ve tedavisi için binlerce Mark, Euro harcadım ve sonunda kendimi tedaviettim. Tam 17 yıl sonra hayvansal besinler özelillede et ve etmamülerini artık yiyebiliyorum. Doktorların tavsiye edebileceği tek ilaç vardır oda kortizonlu kremler ve haplardır. Kortizonun yantesirini anlatmak için ayrıca bir kitap yazmak gerekir. Bu ilaçı kulanan sayın Ecevit en iyi şekilde tanır. Kortizona tehlikeli maddelerde kısaca değindim.