Av.Mail Büyükerman Anaokulu Tepebaşı Eskişehir

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Av.Mail Büyükerman Anaokulu Hakkında - Av.Mail Büyükerman Anaokulu Tanıtım - Av.Mail Büyükerman Anaokulu Resimleri - Av.Mail Büyükerman Anaokulu İletişim

Okul Öncesi çağı çocuklarına eğitim vermek amacıyla 1994 yılında Eskişehir Tepebaşı bölgesinde açılmış olup, 1994-1995 öğretim yılında eğitime başlamıştır . Okulumuz Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı olarak açılan Eskişehir'de ilk resmi anaokuludur. Adını okulumuza yaptığı katkılardan dolayı Avukat Mail Büyükerman'dan almıştır. Okulumuzda tam ve yarım gün eğitim yapılmaktadır. Talebin fazla olması nedeniyle öğrenciler kura çekilerek kesin kayıt hakkı kazanır.

OKULUMUZUN TEMEL AMAÇLARI ARASINDA;

1- Öğrencilerin beden, zihin ve duygu gelişimi ve iyi alışkanlıklar kazanması,
2- Öğrencilerin Türkçe'yi doğru ve güzel konuşmaları,
3- Öğrencilerin sevgi,saygı,işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi davranışları kazanmaları
4- Öğrencilerin yaratıcı ve eleştirel düşünme becerileri,iletişim kurma ve duygularını anlatabilme davranışları kazanmalarını sağlamak
5- Öğrencileri ilköğretime hazırlamak yer almaktadır.

5-6 YAŞ ÇOCUKLARA VERDİĞİMİZ EĞİTİM SONUCUNDA ÖĞRENCİLERİMİZİN

1- Psikomotor gelişim alanı,
2- Sosyal-duygusal gelişim alanı,
3- Bilişsel gelişim alanı,
4- Özbakım becerileri gelişim alanı,
5- Dil gelişimi alanında gelişimleri sağlanır.


Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :KALİTE
2007 ULUSAL KALİTE BAŞARI ÖDÜLÜNÜ ALDIK
Müdür vekilimiz Sn. Hale Evircan'ın törendeki konuşması

Vizyonunu, Türkiye’de örnek okul olmak olarak belirleyen Av. Mail Büyükerman Anaokulu, öğrencilerini en üst düzeyde bilgi ve beceriye sahip olarak yetiştirmeyi kendisine misyon edinmiştir

Yaşamda mutlu, geleceğe umutla bakan, özgür düşünebilen, Atatürkçü ve Atatürk ilkelerine bağlı nesiller yetiştirebilmenin kaliteli eğitimle mümkün olacağına inanarak mükemmellik yolculuğuna çıktık.

Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngördüğü standart hizmet ve uygulamaların ötesinde, eğitim-öğretimde fark yaratacak bir çok uygulama ile müşterilerimize odaklandık.

Öğrencilerimizi Teknoloji ile donatılmış, hijyen bir ortamda, yaratıcı ve eleştirel düşünebilen, sağlıklı iletişim kurabilen, duygularını anlatabilen, sorumluluğunun bilincinde bireyler olarak yetiştiriyoruz

Paylaşılan ve güven veren liderlik anlayışı ve kendini eğitime adamış, değişime açık, mesleği ve kendisi ile barışık, alanında uzman, kaliteli eğitime inanmış çalışanlarımızla öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz.

2002 yılında başladığımız kalite yolculuğumuzda; Mükemmellik Modeli ve Mükemmelliğin Temel Kavramları referansımız olmuştur.

Tüm paydaşlarımızın algılamaları ölçülmekte ve izlenmektedir. Sonuçlarımızın, yaklaşımlarımızla ilişkisi kurulmuş ve elde ettiğimiz sonuçlar değerlendirilerek yaklaşımlarımız sürekli iyileştirilmiştir. Sonuçlarımız ödül alan ve sektörün en iyi okulları ile karşılaştırılmaktadır.

Liderlerimiz, , Mükemmellik Kültürünün kurum içerisinde anlaşılması, yaygınlaşması ve uygulanması çalışmalarına öncülük yapmış ve destek olmuştur. Av. Mail Büyükerman Anaokulu Paylaşımcı liderlik davranışı, kararlılık ve sürdürülebilirlik örneği göstererek Ulusal Kalite Ödülünü almayı hak etmiştir. Uyguladığımız Mükemmellik Modeli ile ülkemizin diğer okullarında Kaliteli Eğitimin yaygınlaştırılmasında örnek olmuştur.
Bu kapsamda:

Türkiye’nin Avrupa ile bütünleşme sürecinde bir dünya markası olabilmesinin temel koşulu eğitim kalitesinin arttırılması ile mümkündür. Geleceğimizin bugünden şekillendirilebilmesi ise okul öncesi eğitimin kalitesine bağlıdır.

Mükemmellik Modeli ve Ulusal Kalite Ödül süreci yoğun bir çaba, özveri ve gönüllülük gerektirmesine karşılık, eğitim kurumlarımız için özdeğerlendirme, etkin öğrenme ve sürekli iyileştirme aracıdır.

Eğer ülkemizin geleceğine yatırım yapmak, uluslararası düzeyde söz sahibi olmak istiyorsak, okullarımızın zaman kaybetmeden mükemmellik yolcuğuna başlamaları en akılcı yaklaşımdır. KalDer’ in önderliğinde yürütülen Ulusal Kalite Hareketi ve ödül sürecine önümüzdeki yıllarda daha çok okulun katılmasını diliyorum.

Okulumuzun bu başarıyı sağlamasında desteğini esirgemeyen Türkiye Kalite Derneğine, KalDer Eskişehir şubesine, Değerlendiricilerimize ve Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü’ne;

Av. Mail Büyükerman Anaokulunun Türkiye’de örnek olmasını sağlayan çok değerli çalışma arkadaşlarıma, öğretmenlerime, öğrencilerimiz, velilerimiz ve tüm Eskişehir’e teşekkür ederim.

HALE EVİRCAN
OKUL MÜDÜR VEKİLİ

Av.Mail Büyükerman Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Adı : AV.MAİL BÜYÜKERMAN ANAOKULU (TEPEBAŞI)
Okulun Adresi : Hoşnudiye Mah. Sağın Sk. No:32 TEPEBAŞI / ESKİŞEHİR
Okulun Tel & Fax : 02222336407 - 02222339607
Okulun WebSitesi : mailbuyukermananaokulu.meb.k12.tr/
Okul Detayı : Okul Öncesi çağı çocuklarına eğitim vermek amacıyla 1994 yılında Eskişehir Tepebaşı bölgesinde açılmış olup, 1994-1995 öğretim yılında eğitime başlamıştır . Okul Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak açılan Eskişehirde ilk resmi anaokuludur. Adını okula yaptığı katkılardan dolayı Avukat Mail Büyükermandan almıştır. Okulda tam ve yarım gün eğitim yapılmaktadır. Talebin fazla olması nedeniyle öğrenciler kura çekilerek kesin kayıt hakkı kazanır.
Okulun Ulaşım Bilgileri
:
TRAMVAY İLE ULAŞIM : SSK-OTOGAR GÜZERGAHINDAKİ TRAMVAYDAN DOKTORLAR CADDESİ DURAĞINDA İNİLECEK. MİNÜBÜS İLE ULAŞIM : 5-19-23 NO'LU MİNÜBÜSLERDEN GAR DURAĞINDA İNİLECEK. OTOBÜS İLE ULAŞIM : ESKİŞEHİR GAR DURAĞINA GİDEN TÜM OTOBUSLER.

Av.Mail Büyükerman Anaokulu Resimleri :


Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız