Avcılar Köyü Demirköy Kırklareli

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Demirköy Avcılar Köyü Bilgileri -Avcılar Köyü Hakkında - Avcılar Köyü Tanıtımı - Avcılar Köyü ResimleriAvcılar, Kırklareli Demirköy ilçesine bağlı bir köyüdür.

İlçe: DEMİRKÖY

İl:KIRKLARELİ

İle Uzaklığı:92 km

İlçeye Uzaklığı:18 km

Rakım:230 m

Nüfus:

2000:264
1997:227

Tarihi

Köyün eski adı KORFA'dır.Osmanlılar zamanında sınır bölgesi olması sebebiyle Akıncılar tarafından korunmakta olup köyün osmanlı askerleri tarafından yerleşip bugünkü haline dönüşdüğü düşünülmektedir. Ayrıca köyün şuanda olmayıpta eski zamanlarda kale surlarıyla çevrili olduğu söylenmektedir.Köyde bulunan yaşlı insanlar kimisi kırklarelinden zamanında yürüyerek geldiklerini ve yerleştiklerinden bahsederler. Köy genelde romanya göçmenidir.

Kültür

Köyün bitki dokusu ağız tasınıda etkilemektedir.Isırgan otu gözlemesi beğeniyle yenmektedir.Ayrıca köyün demirköy ile olan asfalt yol spor ve yürüyüş için bulunmaz bir aktiveteleri içermektedir. Doğası,yemyeşil ormanı,sanki tablolardan esinlenilmiş.

Coğrafya

Kırklareli iline 92 km, Demirköy ilçesine 18 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Trakya Karasal iklimi etki alanı içerisindedir.

Ekonomi

Köyün ekonomisi ormancılık tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Köy Muhtarı: : ZİHNİ TEKİN

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 0 (288) 681 70 01
Cep Telefonu: 0 (542) 383 74 90

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır fakat okul kullnılmayıp öğrenciler iğneada beldesinde okumaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Köyde internet hattı bulunmaktadır.Ayrıca köyde askeriyede bulunmaktadır.Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz