Avdan Köyü Keles Bursa

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Keles Avdan Köyü Bilgileri - Avdan Köyü Hakkında - Avdan Köyü Tanıtımı - Avdan Köyü ResimleriAvdan, Bursa Keles ilçesine bağlı bir köyüdür.

İlçe: KELES

İl: BURSA

İle Uzaklığı:85 km

İlçeye Uzaklığı:23 km

Rakım:878m

Nüfus:

2000:243
1997:234

Tarihçe

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemek kültürü hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Coğrafya

Bursa iline 82 km, Keles ilçesine 20 km uzaklıktadır. 890 metre ortalama yükseltiye sahip olup arazi çok engebeli değildir.Bitki örtüsü, tarım alanları dışında kalan yerlerde ormandır.

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz İklimi ile Karasal iklim arasında geçiş tipi özelliği gösterir.Kışlar soğuk ve kar yağışlı,yazlar ise sıcak ve kurak geçer.

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Yetiştirilen tarım ürünleri arasında buğday,arpa,anason, nohut, ayçiceği,fiğ ve yulaf sayılabilir.Son yıllarda meyvecilik alanında atılım yapılıp,özellikle kiraz ve vişne yetiştirilmeye başlanmıştır. Köyde büyük baş hayvancılık yapılmakta olup, ahır hayvancılığı şeklindedir.Bununla birlikte az miktarda koyun beslenir.

Köy Muhtarı: NECMİ SEYMEN

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 0 224 878 66 65
Cep Telefonu: 0 535 797 56 28

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz