Ayak Masajı Nasıl Yapılır?

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ayak Masajı Nasıl Yapılır?
Kalbe Giden Yol Ayaktan Geçer


Bir erkeğin yada kadının kalbine giden yolun ayağından geçeceği aklınıza gelirmiydi?Şimdiye kadar çoğu insan bırakın aklının ucundan geçmesini düşünmek bile istememiştir.Ancak gerçek şu ki bir kadın veya bir erkek için kalbi fethetmenin ve karşınızdakine jest yapmanın yolu ayak masajından geçer.Tabiki bu fikir hakiki ayak masajı yapanlar için geçerli.İşte gerçek ayak masajı yapma teknikleri…

Ayak Masajı Teknikleri

1- Bir leğen ılık su doldurup hedefteki ayakları 10 dakika ılık suda bekletin. Suya aromalı yağlar veya aynı şekilde kokulu banyo tuzuda ekleyebilirsiniz. 10 dakika sonra masaja başlamak için hazırlık yapmadan önce ayakları iyice kurulayın.

2- Ellerinize krem veya masaj yağı sürün. Ayak parmaklarından topuğa doğru ovarak ilerleyin. Sonra topuğu önce nazik sonra da biraz daha sert hareketlerle ovun. Baş ve işaret parmaklarınızla ayak tabanını dairesel hareketlerle ovun. Topuğa tabana daha fazla basınç uygulayın. Ayağın üst kısmından başlayıp alt kısmına doğru dairesel hareketlerle ilerleyin.

3- Bir elinizle ayağı tutarken diğeriyle ayağı bilekten sonra da parmak altındaki tümseklerden nazikçe yana çevirin. Bunu beş kez tekrarlayın. Bir elinizle ayağı tutup, diğerini yumruk yaparak ayak tabanını yoğurun.

4- Bir elinizle ayağı sıkıca tutup diğer elinizin yanıyla tabana vurun. Bu hareket çabuk ve hafif yapılmalı. Bu yüzden de elleriniz gevşek ve esnek olmak zorunda. Ardından ayak tabanına kesme hareketleri uygulamak için iki elinizi birden kullanın. Hızlıca yapmanız gereken bu hareketler canlandırıcı ve uyarıcı bir etkiye sahip.