Ayhan Alptekin Kimdir - Ayhan Alptekin Biyografisi

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ayhan Alptekin Kimdir - Ayhan Alptekin Resimleri - Ayhan Alptekin Biyografisi - Ayhan Alptekin HakkındaYaklaşık 42 yıl önce Rize/Ardeşen ortaalan köyünde dünyaya geldim.Meslek lisesi mezunuyum Rizede okudum hatta mezun olamadım. tastiknameliyim yani...

Müziğe eğilimim ilk okul 3.sınıfdan başladı ilk hocam Engin oldu .Daha sonra on yılı aşkın abim ve memleketteki müzisyen arkadaşlarımla amatörce çalıştık.Besim Özyıldız hocanın önderliğiyle Sadık,Şahin,Engin,Cavit ve ben grup yıldızlar ı kurduk (orkestra) Teorik olarak hiçbir bilgimkiz yoktu ama hepimizin kulağı çok sağlam ve yetenekli idi.

İkinci eğitimim Asker ocağı oldu ordu evinde değerli müzisyen üst devre arkadaşlarımdan en azından pratik ve teorik olarak bilgi sahibi oldum.Askerden sonra kendi kendimi veya meslekdaşlarımla fikir alışverişi yaptık.

Mektepli değilim normal yurdum insanı gibi okul sonrası çalışmak zorunda idik.Çorumda amele İstanbulda bulaşıkçı,Memlekette ormancı vs....

Yaşantımın normal seyirinde devam ediyorum.İnişlerimiz çıkışlarımız olmuştur,bunlar yüce yaradanın önceden belirlediği projeler.Gücüm ve aklım bitene kadar müziğe devam edeceğim.Karadeniz müziğini Zihni Cinan beyfendinin tavsiyesi üzerine yaptım.Türk müziği kökenliyim. Bugun yöresel müzikte Ayhan Alptekin e ait kendine has bir müzik tarzı oluştu.
Çevremde biraz seçmece haraket ediyorum hiçbir siyasi görüş ve ideolojisini müziğe yansıtmayan karadenizli yorumcu veya müzisyenleri takio eder dinlerim.Evliyim 4 çocuk sahibİ..

Albümleri:
Gel Dinle Beni
Sidoma Ayhan – Lazuri
Hey Deli Gönül
Şahlandı Karadeniz
Oy Nana