Ayrancı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Karaman

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Karaman Ayrancı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Hakkında - Ayrancı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Tanıtım - Ayrancı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Resimleri - Ayrancı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu İletişim
Ayrancı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu hakkında bilmek istedikleriniz

Okulumuz; 1942 yılında vatandaş-devlet işbirliğiyle yapılmıştır. Okul binamız 03.07.1997 tarihinde bilinmeyen bir sebeple tamamen yanmıştır. Yanan Ayrancı İlkokulu'nun bahçesine 21 derslikli okul binası acilen yapılarak 1997-1998 Eğitim-Öğretim yılında hizmete girmiştir.

12 yıllık zorunlu eğitime hazırlık olması düşüncesiyle 1998 yılında 21 derslikli ek bina yapımına başlanmıştır. Yapılan bu bina da 1998-1999 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılmıştır. Okulumuz bahçesinde bulunan spor salonu, halkın ve öğrencilerin yararlanacağı biçimde düzenlenerek 2000 yılında tamamlanarak hizmete girmiştir.


Yine İlçe Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nca 100 öğrenci kapasiteli olarak yaptırılan pansiyon binası, okulumuza uzak yerleşim yerlerinden gelen öğrencilerin barınmalarını sağlamak için 50 yıllığına devredilmiştir. Pansiyon binası da, 1999-2000 Eğitim Öğretim yılında hizmete başlamıştır.

Eğitim öğretimi destekleyici ortam bakımından okulumuzda spor salonu, bilgi teknolojisi sınıfı, görsel eğitim sınıfı, fen laboratuarı, sosyal bilgiler sınıfı, müzik odası, okul kantini ve çok amaçlı salonu (2 adet) bulunmaktadır. Geniş oyun bahçesi ve yeşil alanları öğrencilerin ve personelin dinlenme saatlerini ve boş zamanlarını huzur içinde geçirmelerini sağlayacak biçimde düzenlenmiştir. Okulumuzun herhangi bir materyal sıkıntısı bulunmamaktadır ve her türlü teknolojik imkana sahiptir.

Öğrencilerimiz, girdikleri sınavlarda başarılarını ispat ederek ailelerinin ve okulumuzun gurur kaynağı olmuşlardır. Bundan sonraki yıllarda da güçlü öğretmen kadromuz, anlayışlı idarecilerimiz ve velilerimizin işbirliğiyle daha başarılı olacaklarına inanıyoruz.


İLETİŞİM

Ayrancı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu

Adres :

Ayrancı İlçe Merkezi AYRANCI / KARAMAN

Telefon : 0 338 4112198
Faks : 0 338 4112198
E-Posta :
965868@meb.k12.tr
Web sitesi: http://www.ayranciyibo.k12.tr/index.php
Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız