Ayşe Kulin Veda kitabı Dizi Oluyor

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ayşe Kulin’in Eseri Veda Dizisi..

Ayşe Kulin’in eşsiz eseri Veda çok yakında dizi olarak ekranlarda karşımıza çıkacak.Pahalı bir dönemin dizisi olarak çekilecek Veda’nın yazarı şöyle konuştu;
“Bu dizi seyirciye yakın tarih hakkında gerçekleri öğretecek” dedi.

Daha önce Gece Sesleri,Köprü ,Geniş Zamanlar ve Türkan adlı kitapları dizi olarak çekilen Ayşe Kulin’in bu kez en çok satan ve en çok bilinen romanlarından “Veda” dizisi olarak ekrana gelecek.

Ayşe Kulin’den romanın yayın haklarını satın alan Fatih Aksoy’un sahibi olduğu Medyapım, dev bütçeli dizinin senaryo çalışmalarını başlattı. Kulin, Veda adlı romanında Osmanlı İmparatorluğu’nun son günlerinde, işgal altındaki İstanbul’da bir konakta yaşananları anlatıyor. Son Maliye Nazırı ve ailesi aracılığıyla o dönemin resmini çizen Veda, çökmekte olan bir tarih ile yeni bir gelecek arayan Milliciler arasında sıkışan o dönem Osmanlı aydınının da öyküsünü dile getiriyor.

Veda’nın çok güzel bir dizi olacağına inanıyorum diyen Kulin, hazırlıkları süren dizi hakkında şunları söyledi;
''Bu dizi ile, seyirci ülkenin yakın tarihi hakkında ciddi bir bilgi sahibi olabilir. Batı devletlerinin işgali altında geçen günler, Batı budalalarına bazı gerçekleri gösterebilir, Cumhuriyeti küçümseyenler bazı acı gerçekleri öğrenebilir. Kitapların diziye çekilmesinin satışları artırdığını söyleyen yazar,Diziler kitap satışlarını etkilemekle kalmıyor, hayatta kitaba el sürmemiş insanlara kitap okutturuyor. Okur kitlesinin genişlemesi her yazarı memnun eder, ülkeye de kitaptan korkmayan insanlar kazandırır'' diye konuştu.