Baba Ocağı 19.Bölüm Özeti

#1
Sponsorlu Bağlantılar
ŞEHİRLİ KIZLAR BABA OCAĞINDA…

Murat ve Güven, Özge ve Seda’yı babalarının evine getirir. Halil Kızların aylardır köye yakın yaşadıklarından habersizdir. Onları el üstünde tutmaya başlar. Özge ise İstanbul’ dan gelme oyununu kırdığı potlarla açığa çıkarmak üzeredir. Özge’nin kırdığı potlar yürekleri ağıza getirirken komik olaylar gelişir. Gülsüm, Cemile ve İsmet’i kollama misyonuyla Özge ve Seda’ya adeta kaynanalık yapmaya başlar. Seda ve Özge ise kendilerini Murat ve Güven’in ailesine beğendirme telaşıyla her işe koşarlar.

Seyfi’ye kaçak damadın 10.000 pound para karşılığı Kısmet’ten boşanma isteği haberi gelir. Kısmet yıkılsa da Seyfi paranın kokusunu almıştır.

Halil, boşanma meselesinden kendini sorumlu tutar. Avukat olan Hatçe bu mesele ile ilgilenirken Seyfi ve Halil’ le karşı karşıya gelir. Büyüklerin inadı gençlerin hayatını zindan etmektedir. Cemile ve Kısmet dertlerinden kurtulmak için alkole sığınır.

Kısmet’in boşanmasına karar veren Seyfi kızını bir an önce başkasıyla başgöz etmek ister. İhale bakkal Hasan’a kalır. Bu plandan habersiz Hasan ise Didem’i bağ evine davet eder. Bu saf, sempatik köy delikanlısına iyice ısınan Didem teklifi kabul eder.

Güven ve Murat, Özge ve Seda’ya tarlaları gezdirir. Halil’in gözüne girmeye can atan kızlar, tarlada çapa yapıp, işçilerin yemeklerinden yer. İsmet yan tarlada olan biteni görür. Güven iki aşk arasında çaresiz kalmıştır.
Seyfi, İsmet ile evlenmek isteyen Belediye Reisinin bu teklifini İsmet’e nasıl söyleyeceğini bilemez çünkü İsmet evlenme fikrine karşıdır.