Bağımsız Sinema Kitabı - D. K. Holm

SeLeN

Yönetici
Editör
#1

Bağımsız Sinema Kitabı - D. K. Holm konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Bağımsız Sinema Kitap Özet - D. K. Holm Kitapları - Bağımsız Sinema Kitap Tanıtım - Bağımsız Sinema Kitap Fiyatı - Bağımsız Sinema Ön OkumaKitap Özet

Bu kitap, bağımsız sinemayı, bu terimin ba€ımsız olarak anılan küçük bir grup sinemacı ile bağlantılı olarak nasıl kullanıldı€ına bakarak, tanımlama ya da yeniden tanımlama peşindedir. Bu sinemacılar aynı zamanda bağımsız sinemanın de€işik biçimlerinin örnekleri olarak da görülebilirler.

Jill Sprecher'in kariyeri, bir entelektüelin ve filozofun sinema filmleri yapımında yaşadı€ı zorlukları gözler önüne serer. James Mangold'un kariyeri ba€ımsız sinemanın en azından 1990'larda, anaakım ya da ticari sinemaya sıçrama tahtası olarak nasıl kullanıldı€ını gösterir. Kanadalı Guy Maddin bir istisnadır: o, filmlerini Winnipeg'de acı verici boyutlarda düşük bütçelerle ve anaakım izleyici beklentilerini hiç umursamadan çeken bir “ilkelci” ya da “garaj topluluğu” yönetmeni olarak ününe hep sadık kalmıştır.

Whit Stillman'ın filmleri, bir yandan felsefesine ve vizyonuna sadık kalırken bir yandan da halkı e€lendirebilen bir sinemacının sabrını ortaya koyar. Bu sinemacıların her biri kendileri hakkında yazılacak kitapları hak ediyor.
Bağımsız Sinema

D. K. Holm
· Kalkedon Yayınları
· Basım Tarihi : 12 - 2010
· ISBN : 978-605-5679-67-5
· Sayfa Sayısı : 142
· Çevirmen : Barış Baysal
· Etiket Fiyatı : 10.00 TL