Bahar Temizliği Nasıl Yapılır

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
evde bahar temizliği


Havanın ısınmasıyla, ılık günlerin kalıcı olmasıyla hissedebiliyoruz.

Bahar temizliği yapmak şarttır. Eve bereket gelir. Moraller düzelir. Büyük bir hafiflik hissedersiniz.

Yaz günlerine girerken evinizde köklü bir temizlik yapmak gerekir. Önce perdelerinizi yıkayın. Sonra yatakların tozu alın. Yataklara sopayla vurarak tozunu alabilirsiniz. Halılarınızı da tıpkı yatakları temizlediğiniz gibi sopayla vurarak temizleyin. Sonra da süpürgeyle süpürün. Yeriniz müsaitse halılarınızı çırpın. Toz çıkaracak yerler bittikten sonra mobilyaların temizliğine geçebilirsiniz. Sonra dolapların içini ve büfeyi temizleyin. Duvardaki tabloların temizliğini de bitirdikten sonra yerlerinizi silin. Böylece yaz temizliğiniz bitmiş olur.


Eve bereket getiren huzur veren bahar temizliği nasıl yapılır aşağıda:
Önce, artık ihtiyacınız olmayan pılınızı pırtınızı, kullanmadığınız eskimiş giysilerden ayakkabı ve terliklerden çarşaflardan kap kacağa kadar ne varsa hiç acımadan evden atın. İhtiyacı olanlar varsa onlara verebilirsiniz.

Sonra evdeki bütün dolapların ve dolap çekmecelerinin içlerini yeniden düzenleyin. İşe yaramayan bir iğne bile bırakmayın atın gitsin.

Bahar TemizligiBu işler bitince sabah erkenden bütün perdeleri sökün. Halıları kaldırın. Dolaplarınızın, buzdolabınızın, çamaşır makinenizin, fırınınızın arkasını altını üstünü iyice temizleyin. Evin her yerini sabunlu sularla tertemizce silin temizleyin.

Koltuklarınıza örtü kullanıyorsanız onları değiştirin. Evin dekorasyonunda değişiklik yapın. Evinize ferah ve hafif bir görüntü kazandırın.

Sonra yazlık perdelerinizi tüllerinizi takın. Halı yerine ince kilim gibi şeyler serin.

Evde süs bitkileriniz varsa onların da haklarını verin saksılarını topraklarını değiştirin yapraklarını silin gıcır gıcır parlatın.

Badana boya ise havaların iyice ısındığı zamanın sonlarına doğru yani ağustos başlarında yapılmalıdır