Bahçeli İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Bahçeli İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Hakkında - Bahçeli İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp İletişim - Bahçeli İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Tanıtım - Bahçeli İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Resimleri - Bahçeli İlköğretim Okulu
Okulumuz imkanlarıyla birleştirilmiş sınıfla eğitim yapan okullar içinde en önde gelenlerden bir tanesidir.
Okulumuzda 9 adet bilgisayar; 2 adet televizyon; 2 adet dvd; 1 adet vcd; 1 adet dijital uydu sistemi; fotokopi makinası; faks; tarayıcı; 2 adet yazıcı; projeksiyon cihazı ve tepegöz bulunmaktadır.
Okulumuzda masa tenisi, satranç, badmington, ADSL internet bağlantısı vardır. Ayrıca okul kütüphanemizde 500'ün üzerinde kitap bulunmaktadır.
Öğrencilerimiz ansiklopedilerden ödevlerini araştırabilmekte isterlerse interneti de kullanabilmektedirler.
Okulumuz hırsızlık olaylarına karşı alarm sistemi ile korunmaktadır.
Okulumuz 1927 yılında köy halkının imece usulü ile yapılmıştır.
Okulumuz üç derslikli olup, üç sınıflı idi. 1934-1935 yılında beş sınıflı olmuştur.
1980 yılında M.E.G. ve Spor Bakanlığınca yaptırılan beş dershaneli yeni okula taşınılmış, eski okul binası orta okul olarak kullanılmıştır. Şu anda eski okul binası boş olup anıtlar kurulu tarafından korumaya alınmıştır.
2003-2004 eğitim öğretim yılında anasınıfı açılmıştır. 2005 yılında köy halkının katkısı ile Kaymakamlık tarafından kalorifer tesisatı yaptırılmıştır. 2005 yılında Dünya Bankası tarafından düzenlenen "Güzel Okulum Projesi" çerçevesinde okulun camları pvc ısıcam yapılmıştır.
20005-2006 eğitim öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulumuza bir adet fotokopi makinesi, bir adet projeksiyon cihazı, bir adet dvd ve bir adet faks cihazı gönderildi.
2006-2007 eğitim öğretim yılında; gurbette yaşayan hemşerilerimiz tarafından bir adet bilgisayar hediye edildi. Ürgüp Belediyesi tarafından da bir adet bilgisayar hediye edildi.
Okulumuzda 3 sınıf öğretmeni, 1 ücretli anasınıfı öğretmeni çalışmaktadır.
Okulumuz da birleştirilmiş sınıflı eğitim yapılmaktadır. 2. sınıf ile 3. sınıf; 4. sınıf ile 5. sınıf birlşetirilmiştir. 1. sınıf müstakil olarak eğitim öğretime devam etmektedir.
Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: NEVŞEHİR / ÜRGÜP
Adı: BAHÇELİ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: BAHÇELİ KÖYÜ
Telefon Numarası: 3843644002
kaynak :webrehberi.biz