Balık burcu için ideal tatil yerleri

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Balık burcu için ideal tatil yerleri


09.03.2010 - Bu haberi 307 kişi okudu.
Romantik, denizi seven ve uzaklara bayılan Balık burçları için 3 tatil rotası belirledik.
Maldivler

İflah olmaz bir romantik olan Balık insanı için Maldivler harika bir tatil yeri olacaktır. Dalgaların yumuşak ritminde, palmiyelerin altında yüzerken, deniz meltemi ve manzaranın keyfini çıkaracaksınız. Dalga seslerinin duyulduğu, deniz manzaralı küçük bir otel, hassas Balık insanını rahatlatacak ve sakinleştirecektir.

Deniz meltemlerinin melodisine kulak vererek masmavi gökyüzü altında aşk yaşamak, civar adacıklardaki balıkçı köylerini ziyaret ederek Maldivliler'in günlük yaşamına tanık olmak, lüks teknelerle, gündüz ya da gece, birbirinden güzel adaları gezmek Balık burcu için yapılabilecek en keyif verici alternatiflerden.


Tahiti

Balık insanının tatilinden iyice zevk alabilmesi için biraz fantezi olmalıdır. Gerçek, günlük hayata benzeyen sıradan bir tatil ona göre değildir. Su elementi Balık için en iyi tatil, ada ve deniz kenarında olandır. Bu yüzden Tahiti balık burcu için ideal tatil yeri olacaktır.

Tahiti, yağmur ormanları ve yumuşak eğreltiotları ile kaplı yemyeşil vadileri, serin nehire dökülen çağlayanları ile Güney Pasifik’te Fransız Polinezyas’ında yer alan Sosyete Takımadaları’nın en büyüğü.

Palmiyelerin gölgelediği beyaz kumsallar, kristal pırıltısında lagünler, rengarenk bir su altı dünyası ve efsanevi siyah incileri ile harika bir yer. İsterseniz bu yeryüzü cennetinin nimetlerini tadabilir, denize girip kumsalda tembellik edebilirsiniz. Ya da su sporlarını deneyebilir ve diğer adalara uzanarak, dilerseniz bölgenin doğal güzelliğini keşfe de çıkabilirsiniz.

Sahilde yapacağınız uzun yürüyüşler balık burcu insanı için harika olacaktır. Burada egzotik bir mutfağın tatlarıyla da tanışma olanağı bulacaksınız. Ayrıca başkent Papeete’den tekneyle diğer adalara da ulaşabiliyorsunuz. Boyunlarında çiçeklerden kolyeleriyle Tahitili dansçıların renklendirdiği kutlamalar ve ünlü yerel pazarları aktivite seçenekleriniz.


Kaş

Çok uzun plan yapmadan yakın yerler gitmek istiyorsanız eğer, Kaş tam size göre... Antalya'nın Kaş ilçesi, dalış turizminde son yıllarda yakaladığı başarı sayesinde geleneksel turizm anlayışının dışına çıktı. Türkiye'nin önemli dalış merkezlerinden biri olan Kaş'ta 15 dalış okulu faaliyet gösteriyor.

Balık fazla atletik olmayan yaratıcı bir burçtur, bu yüzden ağır sporlar yerine yüzmeyi, kürek çekmeyi, yelkenle açılmayı, şnorkelle dalmayı ve sahilde uzun yürüyüşlere çıkmayı tercih edecektir. Balık burcu için Kaş’ta tekne kiralamak harika bir fikir olacaktır, fotoğraf makinesi ile artistik yaratıcı fotoğraflar çekerek unutamayacağınız bir tatil geçirebilirsiniz.

Masmavi sularda yüzmeyi, kürek çekmeyi, şnorkelle dalmayı seven balık burcu burada tam gönlüne göre bir tatil yapma fırsatını yakalar. Teknelerle sabah ve öğleden sonra iki kez dalış turu düzenlenirken, Kaş, her yıl daha fazla su altı tutkununu ağırlıyor. Genelde bir haftalık dalış turu için Kaş'a gelen tatilciler, sertifikalarına uygun dalış noktalarında su altının keyfini çıkarıyorlar.