Balıklı Köyü Gördes Manisa

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
balıklı köyü bilgileri - balıklı köyü resimleri - balıklı köyü tanıtımBalıklı, Manisa ilinin Gördes ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. Bu konuda 2 rivayet vardır. 1-
Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
Coğrafya

Manisa iline 116 km, Gördes ilçesine 16 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 300
2000 380
1997 335
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.şu anda balıklı köyü muhtarı İBRAHİM AYBEY dir.tarımda tütün,haşhaş,çamfıstğı ve hayvancılık başlıca gelir kaynaklarındandır.balıklı köyünün içmesu kaynağı iki kaynaktan sağlanmaktadır,ilki öteden beri kullanılan kocagöl adlı kaynaktan diğeri ise 3 yıl önce atılan artijyandan sağlanmaktadır.ilk su 0 kireçli olup oldukçada lezzetlidir.ayrıca balıklı köyü meşhur HİSARDAĞI ve MENTEŞ SULTAN türbesiylede ilgi çekici bir köydür. Ayrıca köyde ADSL bağlantısı da vardır...


kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz