Baltaköy Hacı İbrahim Akdemir İlköğretim okulu Bilgileri Merkez Aydın

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Baltaköy Hacı İbrahim Akdemir İlköğretimokulu Tanıtımı - Aydın Merkez'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Baltaköy Hacı İbrahim Akdemir İlköğretimokulu Resimleri - Baltaköy Hacı İbrahim Akdemir İlköğretimokulu HakkındaBugün “Hacı İbrahim İlköğretim Okulu “ adıyla anılan Okulumuz,” Balta köy ilkokulu “ ismiyle 1948-1949 Eğitim-Öğretim hizmetine ilk olarak başlamıştır. Bina inşaatına 1945 tarihinde başlanmıştır. Eski ilkokul binasının yerleştirildiği alan çalılık bir arazi olduğu ,o zamanın büyüklerimiz tarafından söylenmektedir.1945 tarihinde başlayan inşaatı,1948 yılında bitmiştir. Bu zaman zarfında Balta köy öğrencileri şimdi yenilenen camimizin yerinde kurulu bulunmuş eski camide eğitim ve öğretim çalışmalarını sürdürülmüştür. 1948 –1949 yılında okulun binası tamamen bitmiş ve aynı ders yılında iki derslikte eğitim ve öğretim faaliyetlerine iki öğretmenle başlanmıştır. Uzun bir süreden sonra bu iki derslikli bina zamanla üç,dört,beş derslik haline dönüştürülmüştür. Öğretimin ilk yıllarında 200-300 öğrenciyle faaliyete devam etmiştir. İlk yıllarda iki eğitmen ve iki öğretmenle çalışmalarını sürdürmüştür. 1965 yılında okul bir kez onarım görmüştür.1949-1960yılları arasında öğrenci devamsızlığını çok olduğu zamanlardır.05.01.1961 tarihinde çıkarılan 222sayılı ilköğretim ve eğitim kanunu ,öğrenci devamsızlığını nispeten önlenmiş, zamanla devamsızlık durumu en aza indirilmiştir. 1970-1971ders yılından ,itibaren eğitim ve öğretim hizmetleri daha düzenli hale getirilmiştir. Okulumuzun ders araçları ve gereçleri bu yıllarda (1970 –1994)yıllarında aşağı yukarı tamam hale getirilmiştir. Öğrenci yetiştirme hususunda çevre köy okullarına nazaran en faal okulu olarak gösterilmiştir. Eski okulun binası çatı kısmının harap hale gelmesiyle ,yeni bir okula ihtiyaç olduğu üst makamlarla yapılan yazışmalarda birkaç kez çürük raporu verilmiş,fakat mali imkansızlıklar yüzünden bina onarılamamıştır .1950-1970 tarihleri arasında istatistiği bilgilere göre 500 öğrenci mezun olmuşken 1970 –1994 yılları arasında 1.000 in üzerinde öğrenci mezun olmuş, orta ve yüksek öğretimde öğrenim gören veya yüksek öğretime devam eden ve meslek sahibi olan çok sayıda öğrenci bulunmaktadır.
Eski okul binasının onarılmasının maliyeti yüksek olunca yeni bir okulun arayışına başlanmış, yapılan münacatlarda bir türlü sonuç alınamamıştır. Nihayet 1987 tarihinde Aydın’da ikamet eden , aslen Balta köylü olan Hacı İbrahim AKDEMİR isimli hayırsever bir vatandaş 20.000.000(yirmi milyon) lira okulumuzun yapımı için bağış yaparak ,halk-devlet işbirliği çevresinde beş derslikli yeni ilkokul yaptırmıştır. Adı “BALTAKÖY HACI İBRAHİM AKDEMİR İLKOKULU” OLARAK VERİLMİŞTİR.
1988-1989 ders yılında yeni İlkokulda eğitim-öğretim faaliyetlerine başlanmıştır. Günümüzde de değerli öğretmen kadrosu ve çalışkan öğrencileriyle ”İlköğretim Okulu” olarak düzenli bir şekilde eğitim ve öğretim faaliyetlerini halen sürdürmektedir.
Baltaköy Ortaokulu 1943 yılında Birlik binası ismiyle dört beş köyün birleşmesi ile yaptırılmıştır.1957-1958 yıllarında sinema olarak kullanılmış,1961 yılından sonra bir süre köy konağı olarak kullanılmıştır.
1979 Yılında içerisinde tadilat yaptırılarak eski 3 sınıflı ilkokuldan ayrı bir binada hizmete başlayan Balta köy Ortaokulu bugüne kadar arada karayolun olması iki okulun birleştirilmesi gerçekleşememiştir.1997 yılında alınan bir kararla Baltaköy H.İ. Akdemir İlkokulu ile birleşerek BALTAKÖY HACI İBRAHİM AKDEMİR İLKÖĞRETİM OKULU’NA dönüştürülmüştür.1997 yılında Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Eski İlkokul Binasının üzerine ek bina yapılarak geçici olarak sorun giderilmesi düşünüldüyse de sonradan çevrenin merkez okul olarak taşınması düşünülerek çok amaçlı yemekhaneli ve 3 katlı ek 10 derslikli bir okul inşaatı kararı alınmış ve 1998 yılında 8 yıllık ilköğretim okulu tamamlanarak eğitim ve öğretime başlanmıştır.
1998 yılından itibaren taşımalı merkezi olan okulumuza, Sıralılar ve Mesutlu köylerinin bir ve ikinci kademe öğrencileri ile Şahnalı, Gölhisar, Armutlu köyleri ve Tepeköy’ün ikinci kademe öğrencileri olmak üzere 6 köyün öğrencisi taşınmaya başlamış olup, halen adı geçen köylerin taşımalı merkezi olma özelliğini sürdürmektedir.
Okulumuzda halen; 7 sınıf, çok amaçlı bir salon, bilgisayar laboratuarı ve Fen laboratuarında öğrencilere 2007 – 2008 öğretim yılı itibari ile ikili eğitim öğretim verilmektedir.
1996 yılında oluşturulan “Ana Sınıfı “ bu yıldan beri faaliyetini aralıksız sürdürmüştür.
VİZYONUMUZ
• Okulumuz; çağın başarılı öğrencilerini yetiştiren ,her alanda mükemmelliği kendine ilke edinen,insana saygı ve hoşgörünün ön planda tutulduğu, çalışanların huzur ve haz ile başarıya koştuğu, ilgililerin sevgi ve güven kapısıdır.
İLKELERİMİZ
• Düzenli, tertipli öğrenciler yetiştirmek
• Herhangi bir görüş ayrılığı söz konusu olmadan tüm öğretmenlerin eğitim-öğretimin ortak paydalarında birleşmesi
• Eğitimde öğretimde öğretmen ve öğrencilerin gelişen zaman ve teknolojiye göre kendilerini yenilemeli.
• Öğretmenlerin yakın branşlar arasında işbirliğine gitmesi
• Öğretmenlerin isteği göz önüne alınarak hizmet içi kurs ve seminerlere (Branş ve teknolojik konularla ilgili) katılımı
• Öğretmen ve öğrenciler arasında saygı ve sevgiden oluşan bir güven ortamının oluşturulması.
MİSYONUMUZ
• Hayatın her alanında başarılı öğrenciler yetiştirmek.
• Gelişen teknolojiye uyabilen,çağdaş,akıllı,girişimci kişiliğe sahip gençler yetiştirmek.
• Ülke yönetiminde söz sahibi olabilecek sorumlu bireyler yetiştirmek
Baltaköy Hacı İbrahim Akdemir İlköğretimokulu Aydın Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Baltaköy Hacı İbrahim Akdemir İlköğretimokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Baltaköy Hacı İbrahim Akdemir İlköğretimokulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Baltaköy Hacı İbrahim Akdemir İlköğretimokulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Baltaköy Hacı İbrahim Akdemir İlköğretimokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: AYDIN / MERKEZ

Adı: BALTAKÖY HACI İBRAHİM AKDEMİR İLKÖĞRETİMOKULU

Adresi: Baltaköy Aydin

Telefon Numarası: 2562572084

Faks Numarası: 2562572095

E-mail Adresi : 422250@meb.k12.tr

Web Adresi: Baltaköy Hacı İbrahim Akdemir İlköğ.Okulu


Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.