Barbara Jelić Ružić Kimdir - Barbara Jelić Ružić Biyografisi

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Barbara Jelić Ružić Kimdir - Barbara Jelić Ružić Resimleri - Barbara Jelić Ružić Biyografisi - Barbara Jelić Ružić Hakkında
Barbara Jelić-Ružić (d. 8 Mayıs 1977-Novo Mesto/Slovenya) Hırvat voleybolcu. Eski voleybolcu ve voleybol antrenörü Ivica Jeliç’in kızıdır. 17 yaşından itibaren beş sezon Japon liginde oynadı. Daha sonra voleybol kariyerine Serie A1’de devam etti. 2001 yılında çocuk sahibi olmak için voleybola ara verdi. 2003 yılında Eczacıbaşı ile yeniden voleybola döndü ancak eski performansını gösteremedi. Bir süre sonra voleybolu bıraktı.

Barbara Jeliç, 2001 yılında Edison Modena ile Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna ulaştı. Ayrıca 1995 Dünya Kupası, 1998 Dünya Şampiyonası, 1999 Avrupa Şampiyonası ve 1999 Dünya Kupası’nda en skorer oyuncu oldu.

Barbara Jeliç çok etkili bir hücum gücüne sahipti. Oynadığı yıllarda takımın sayı yükünün önemli bir kısmını üstlenirdi.1999 Avrupa Şampiyonası yarı finalindeki İtalya maçında 53 sayıyla oynamıştı. Bu maçta Hırvatistan toplam 103 sayı kazanmıştı. Barbara Jeliç basketbolcu Tomislav Ruziç ile evlidir. Zadra adında bir kızları vardır. Yine kendisi gibi voleybolcu olan kız kardeşi Vesna Jeliç ise Türk basketbolcu Kaya Peker’le evlidir.