Barbaros İlköğretim Okulu Konya Ereğli

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Barbaros İlköğretim Okulu Hakkında - Barbaros İlköğretim Okulu Tanıtım - Barbaros İlköğretim Okulu Resimleri - Barbaros İlköğretim Okulu İletişim

Konya Ereğli Barbaros İlköğretim Okulu Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Konya Ereğli Barbaros İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Konya Ereğli Barbaros İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Konya Ereğli Barbaros İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Konya Ereğli Barbaros İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Barbaros İlköğretim Okulu Tarihi:

Konya-Ereğli Barbaros mahallesi sakinlerinin kurmuş olduğu Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin önderliğinde okulumuzun temeli 1967/Haziran ayında atılmış ve 14.10.1967 tarihinde 5 derslikli olarak okulumuz tamamlanmıştır.
Okul çevre nüfusuna yetmediği için 1978/1979 öğretim yılında 2 derslik daha ilave edilerek 1994 yılına kadar 7 derslik olarak kullanılmıştır. İleriki tarihlerde derslik sayısı 9’a çıkarılmıştır.
Çevrede kooperatifleşme ve yoğun göç nedeni ile okulumuz ihtiyaca cevap veremez olmuştur.
Eylül 2005 yılında Konya Valiliği İl Encümen kararıyla yapımına başlanan ek binamız tamamen devlet katkıları ile yapılarak 2006 Mayıs ayında teslim edilmiştir.
2006–2007 Eğitim-Öğretim yılının Eylül ayında binamız kullanılmaya başlanmıştır.

Barbaros İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / EREĞLİ
Adı: KONYA EREĞLİ BARBAROS İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Barbaros Mah. Ereğli/Konya
Telefon Numarası: 3327134896
Faks Numarası:
E-mail Adresi:
barbaros@ereglimem.com
Web Adresi: - barbarosioo.meb.k12.tr

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız