Başkan Ayanoğlu Amerika’da Mardin’i Anlatıyor

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Türk Festivali Açılış ve Etkinlikleri kapsamında ABD’nin New York şehrinde açılan “Mardin Belediyesi Standına” katılan Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu’nun Amerika programı çok yoğun bir şeklide geçiyor.Türk Festivali Açılış ve Etkinlikleri kapsamında ABD’nin New York şehrinde açılan “Mardin Belediyesi Standına” katılan Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu’nun Amerika programı çok yoğun bir şeklide geçiyor. Başkan Ayanoğlu, Mardin’i tanıtmak için bir dizi görüşmede bulundu. Başkan Ayanoğlu ABD’de açtıkları standın çok etkili olduğuna dikkat çekerek,”Mardin Belediyesi’nin açtığı standı ziyaret eden konuklar hayranlıklarını gizleyemiyor.”dedi.

Başkan Ayanoğlu öncelikle Dışişleri Bakanı Ahmet Davudoğlu ile görüştü. Davudoğlu 2010 yılı içerisinde geniş katılımlı bir konferansın Mardin’de düzenleneceği sözünü verdi. New York Türk Büyükelçisi Mehmet Samsat’la da görüşen Başkan Ayanoğlu, burada yaşayan Mardinlilerle ilgili bilgi aldı.
ABD Demokrat Parti Senatoru Kirsten Gılıbrand ile Texas Cumhuriyetçiler Senatörü Pete Sessıons ile görüşen Başkan Ayanoğlu senatörlere, Mardin’i anlatarak Mardin Kitabı ve CD’si hediye etti.

Başkan Ayanoğlu daha sonra Türk-Balkan Festivali’nde Mardin’i anlatan bir konuşma yaptı. New York’ta yaşayan Süryani Cemaatine mensup Mardinlilerle de bir araya gelen Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, ABD genelinde 150 bin Mardinlinin yaşadığını ifade ederek; “Hemşerilerimizden Mardin’in tanıtımı için daha çok çaba sarf etmelerini talep ettik.”dedi.