Bekirler Köyü Nazilli Aydın

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
bekirler köyü bilgileri - bekirler köyü tanıtım - bekirler köyü resimleriBekirler, Aydın ilinin Nazilli ilçesine bağlı bir köydür.

Köyün ismi resmi kaynaklara dayanmasa da Köyün adı Bekir İsminde Eski bir Yörük Beyi'nden gelmektedir. Gayri Resmi Kaynağa göre Bekirler Köyü'nden Mustafa Kapar tarafından belirtilmiştir.


Kültür

Ege mutfağının genel karaktersttik yemek kültürünü görmemiz mümkündür. Zeytinyağlı sebze yemekleri daha ağrılıklı tüketilmektedir.

Coğrafya

Aydın iline 67 km, Nazilli ilçesine 22 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 650
2000 550
1997 590

Ekonomi

Köyün ekonomisinin büyük bir kısmı tarıma dayalıdır. Yörede ençok yetişen ve ihracatı yapılan ürünler incir, zeytin, kestane ve üzümdür.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde
elektrik, sabit telefon ve internet bağlantısı vardır.kaynak / yerel net / vikipedi özgür ansiklopediköyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz