Beyçayırı Köyü Hakkında Bilgi Niksar Tokat

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Niksar Beyçayırı Köyü - Beyçayırı Köyü Hakkında - Beyçayırı Köyü Tanıtımı - Beyçayırı Köyü Resimleri
Köy Muhtarı: Sümer GÜN

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 0 (356) 533 76 54

Cep Telefonu: 0 537 423 68 50


Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.köy niksara çok yakındır.fakat dışarıya özellikle istanbul başta olmak üzere çok göç vermiştir.kışın köyde çok az insan kalmaktadır.yemek kültürümüz niksarın diğer köylerindeki yemeklerle aynıdır.fakat hamur işi ve katmer köyde çok tutulur.özellikle ramazana özgü bişi denen ince bir katmer vardır saçta pişirilip üzerine tereyağı sürülüp yenir çok nefis bir hamurişidir.genellikle sahurda yapılır.yazın izine gelen köylülerimizle köyümüz şenlenir.

Ulaşım

Köyümüzün 1 km yanından geçen uluslararası E80 karayolu, Düzce Kaynaşlı'dan başlayarak, Gerede, Kurşunlu, Çerkeş, Tosya, Osmancık, Gümüşhacıköy, Merzifon, AMASYA, Taşova, Erbaa,(Beyçayırı köyü) Niksar, Reşadiye, ERZİNCAN, Tercan, Pasinler, Horasan, Doğubeyazıt ve Gürbulak sınır kapısından İran'a kadar uzanmaktadır. Dört mevsim ulaşıma açık olan E80 karayolu, son dere düzgün olmakla beraber, tek şeritli asfalttır.


Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı yoktur. Sağlık Evi: Rahmetli Recep YAZICIOĞLU'nun Valiliği döneminde Devlet-Köylü işbirliği ile yapılıp ve bizzat rahmetli tarafından açılışı yapılarak hizmete başlamış olan, bir dönem faaliyet gösterdikten sonra görevli ebe-hemşire verilmediği için kapanmıştır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net


Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz