Beykoz'da okullara tozsuz tebeşir

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Beykoz’daki okullara bu eğitim-öğretim yılında boyadan kırtasiyeye çevre düzenlemesinden hafriyat malzemesine kadar pek çok konuda eğitim desteği sağlayan Beykoz Belediyesi ilçedeki tüm ilköğretim okullarına 400 kutu tozsuz tebeşir dağıttı.

Sağlığa zarar vermeyen tozsuz tebeşirlerin dağıtımı için Fatin Hoca İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, belediye başkan yardımcıları, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, tebeşir yardımlarını okul müdürlerinden gelen talepler doğrultusunda hazırladıklarını, verilen hizmetin miktar olarak küçük fakat öğrencilere sağlıklı ortamlar sunmak adına büyük olduğunu söyledi.

Fatin Hoca İlköğretim Okulu’nun deprem güçlendirme çalışmaları kapsamında yeniden inşa edileceğini de ifade eden Çelikbilek, okuldaki eğitimin geçici olarak prefabrike sınıflarda süreceğini, öğrencilerin mağdur olmayacağını sözlerine ekledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla ise eğitimde başarının sadece okul ve öğretmenlerin çabasıyla sağlanamayacağını bütün kurumların ortak katkı ve destekleriyle ilçedeki başarının artacağını ifade etti.

Törenin ardından minik öğrenciler Başkan Çelikbilek ve Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla’ya katkıları dolayısıyla çiçek takdim etti.

Haber7