Beyler Köyü Gölmarmara Manisa

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
beyler köyü bilgileri - beyler köyü tanıtım - beyler köyü resimleriBeyler, Manisa ilinin Gölmarmara ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.Köyün daha önceki adı Delibeyler olarak geçmekteydi daha sonradan değiştirilerek beyler olarak belirlenmiş ve bu isim kullanılmıştır.
Kültür

Köyün meşhur yemekleri=domatesli tarhana çorbası,bulgur pilavı
Coğrafya

Manisa iline 58 km, Gölmarmara ilçesine 5 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 315
2000 304
1997 292
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.ekonomi büyük ölçüde tarımadayalıdır tarım ürünleri karpuz kavun tütün pamuk üzüm sonyıllarda domates biber mısır yaygınlaşmıştır
Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.


köyün şuandaki tek askeri süleyman mercan dır vatani görevini muş merkez de yapmaktadır şafak 230 atarsa 229 1988/4 28-06-2009pazar saat 14/30
Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz