BİLET ve PASAPORT

#1

BİLET ve PASAPORT konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar

Bilet ve Pasaport :

Biletinizi re-konfirme ettirmeyi unutmayın: IATA üyesi havayollarında biletinizi aldığınız zaman bir sonraki uçuş için biletiniz eğer konfirme edilmişse bir sonraki uçuş öncesi bir daha konfirme ettirme sıkıntısı olmadan uçabilirsiniz. Ama eğer IATA değilse bu durumda havayolu şirketine, ya telefonla ya da yerine giderek biletinizi bir sonraki uçuş için konfirme ettirmeniz gerekiyor.

Pasaportunuz kaybolur ya da çalınırsa ne yapacaksınız:

Bir yolcu için olabilecek en kötü şeylerden biri pasaportunu kaybetmektir. Sizin uluslararası seyahatteki en önemli parçanız olan bu dokümanın kaybolması durumunda hemen o ülkedeki TÜRK Konsolosluğuna başvurmanız gerekmektedir. Oradan size geçici bir dokuman hazırlanıp geriye dönmeniz sağlanacaktır. Yalnız acı bir olay var; eğer kaybettiğiniz ülkeden sonra vize gereken başka ülkeye geçmek isterseniz bu hakkiniz olmayacaktır. Pasaportunuzda olan vize kaybolduğu için işleme alınmayacaktır

Biletteki isim ile pasaporttaki isimler aynı olmalıdır.
Pasaportunuzun ve biletinizin birer RENKLİ fotokopisini almayı ihmal etmeyin. Bu sayede eğer kaybolurlarsa işlemlerde çok faydası olacaktır.
Pasaport ve biletin fotokopisi haricinde scannerdan kopyalarını alıp, Hotmail gibi her yerden bakabileceğiniz bir hesabınıza göndererek orada saklayabilirsiniz.
Pasaportunuzun bir kopyasını eviniz ya da ofisinizde tutarsanız , kaybolma esnasında konsolosluğa fakslandığı zaman işlemleri oldukça hızlandıracaktır.