Bilgisayar virüsleri nasıl bulaşırlar

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Bilgisayar virüsleri nasıl bulaşır,
bilgisayar virüsleri nasıl temizlenir,
bilgisayar virüslerinden korunma yolları

Bilgisayar virüsleri işletim sistemiyle birlikte açılan dosyaların içine direk kopyalayarak her seferinde bilgisayar ile açılmasını sağlar. Bu virüsler kendi aralarında çeşitli ticari ya da ticari amacı gütmeyenler olabilirler. Mesela keylogger denen bir virüs tipi bilgisayarı bir başka kullanıcı tarafından yönetilmesini sağlarken, malware adı verilen bir virüs tipi bilgisayarın yavaşlamasını ve çeşitli reklamların bir anda pop-up şeklinde açılmasını hedeflemektedir.

Ayrıca malware virüs tipleri sürücülerin autorun.inf ‘sinde kendini açtırarak virüsün her defasına aktif olmasını sağlarlar.

Bilgisayar virüslerini bilgisayarımızdan nasıl silebiliriz

Bilgisayar virüslerini bilgisayarımızdan çeşitli derecelerine ve performanslarına göre kendini göstermiş bir antivirüs ile silebilirsiniz. Antivirüsler arasında en iyileri her geçen gün çıkan yüzlerce yeni virüs tipini en güncel olarak kendi veritabanına tanıtıp kendi kendini güncelleyen antivirüs programlarıdır.

Bilgisayar virüslerini bilgisayarımızdan nasıl uzak tutabiliriz

Bilgisayar virüslerimizi bilgisayarımızdan ancak bir antivirüs ve çeşitli güvenlik sistemlerinden yararlanılarak bilgisayarımızdan virüsleri koruyabiliriz. Malware gibi reklam amaçlı virüsleri ise combofix adlı bir program yardımıyla bilgisayarımızdan temizleyebiliriz.