Bir Beckett Oynamak Tiyatro Oyunu

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Bir Beckett Oynamak tiyatro oyunu - Bir Beckett Oynamak oyun bilgileriGenç ve yetişkin izleyici için sözsüz bir kukla oyunu.

Tarih : 14-28 Ağustos - 18 Eylül 2010
Saat : 18:00
Yer : Tiyatro Tempo
Şehir : AnkaraAbsürt (saçma-uyumsuz) tiyatronun önemli temsilcilerinden Samuel Beckett in Sözsüz Oyun - 1 adlı oyunundan kukla için ABD de kukla üzerine yüksek lisans eğitimi yapmış olan Haluk Yüce uyarladı.

Sözsüz Oyun izleyicilerin tiyatro dünyasıyla ve kukla sanatı ile ilgili farklı bir tat yakalamalarının yanı sıra, yine onlarda insanlığın asal sorunu olan var olmanın gerekçelendirilmesi üzerine sorular açmasını hedeflemektedir. Bu oyunda varoluşçu felsefenin kukla ile temsil edilmesinin bu oyunun dili açısından ne denli önemli olduğunun da göstergesi. Tüm dünyada Beckett oyunları çağdaş kukla sanatçılarının ilgisini çekmektedir. Türkiye de ise Beckett in kukla ile yorumlanması ilk kez Tiyatro Tempo nun Bir Beckett Oynamak adlı oyunuyla gerçekleşti. Kuklanın anlatım gücünü ilginç bir Beckett yorumu görmek istiyorsanız kaçırmayın. Haluk Yüce ye oyunda Moldova kökenli oyuncu ve kuklacı Marina Yüce eşlik ediyor.


Mekan: Tiyatro Tempo
Adres: G.M.K. Bulvarı No:114/C Maltepe / ANKARA - Eski Öteki Tiyatro
Telefon: 0 (312) 232 32 92