Bitkilerle Mükemmel Vücut

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Bitkilerle Mükemmel Vücut


Doğal özler ve bitkilerle, tamamen saf ürünlerle yapılan kişisel bakım Çevremizde her geçen gün insanlar daha bilinçleniyor. "Doğaya dönüş"ü daha fazla insan benimsiyor. Ünlü yıldızların da kişisel bakımları katkısız ve doğal olandan yana…

Tabittan gelen bakım ve güzellik yöntemlerinin olumlu sonuçlarını bazı ünlü kadınlarda da görmeniz mümkün. Eski Yunan’dan beri tabiat kendini sağlık ve güzelliğin hizmetine sunmuş. Hem güvenli oluşu hem de kalıcı yararları açısından dikkat çekiyor bu yöntemler. Kullanılan yollar sayı olarak çok fazla. Bitkilerden elde edilen bitkisel özler, yağ asitleri ve uçucu yağlar, vücut maskeleri bunlardan bir kaçı.

Doğa, güzelliğin ve formda kalmanın bütün sırlarını barındırıyor.. Sağlığa ve gerçek güzelliğe sağladığı yararlardan dolayı yaygın kullanıma sahip olan bitki özleri ve yağları kim zaman kekikten, lavantadan ya da limondan elde ediliyor. Bazen de üzüm çekirdeği gibi ürünlerden.. Hepsinin ortak özelliği başarılı sonuçlara neden olmaları. Bazen öne çıkan manken veya sanatçıların güzelliği merak edilir. Çoğu kişi de onların sırrını öğrenmek ister. Genellikle bu kişilere ait "sırlar"ın doğadan geldiğine dikkat edin.. Örneğin Ebru Şallı’nın formda kalmak için çimen suyu içtiğini, cildinin güzelliğinde inci tozu maskesinin etkisi olduğunu, Nükhet Duru’nun mısır unundan peeling yaptığını gazetelerden okuyoruz. Bu kadınların pürüzsüz yüzlerinin ve kusursuz beden hatlarının kaynağı elbette tabiatta saklı. Bu her zaman böyle. Bir de söylemek istediğim bir şey Biz doğadan aldıklarımızı geliştiriyoruz. Dikkat ederseniz bir çok üründe ambalaj ve kutular pırıl pırıl göz boyar. Bizde ise "içerik" önemli. O nedenle "sade" ambalajların içinde en katkısız ve en sağlıklı olanı barındırmayı ilke edinmek lazım.
Gerçek güzellik doğada..
Şunu unutmayalım güzellik bir bütün. Kendinize özen gösterirken "tepeden tırnağa" kuralını benimsemek gerekir. Bakım uygularken yüz, el, ayak, boyun ve saç gibi bir çok unsuru göz önünde bulundurmak gerekir. Çünkü güzellikte hepsi birbirini tamamlayan önemli unsurlar olarak kabul ediliyorlar.. Şunu unutmayın yüz ,vücut ve saçınızla ilgili her uğraş yaşlanma sürecinizi geciktirir, estetik görünümü güçlendirir. Ancak kullanılan yöntemlerde "Doğal ürün üstünlüğü" etkili. Her türlü bakım için doğadaki yolları tercih eden kadınlar, ödül olarak kadife bir tene, sıkı bir bedene ve parlak, canlı saçlara sahip oluyorlar. Doğanın sunduğu güzellik "farklı" olmanızı sağlar, fark yaratır. "Güzel bir cilt ve vücut nasıl güzel kalabilir, yıpranmadan tazeliğini korur?" gibi bir sorunun yanıtını o yüzden biz de doğadan alıyoruz. Saf bitkisel karışımlar, özler her yaş grubuna uygun. Sağlıklı ve kullanımı kolay, doğal özler içerdiği için de güvenli.
Aşırı soğuklardan cildi mutlaka korumalı
Bu arada kışın kapıyı çaldığına dikkat çekelim. Çetin geçecek kış koşulları için tepeden tırnağa bakıma girmek gerekiyor. bedeninizi, tepeden tırnağa kışa hazırlamak, aşırı soğukların kötü etkilerinden korur. Yüzünüzden, saçınıza ve ayaklarınıza kadar vücudunuzun her bölgesi kış bakımına ihtiyaç duyuyor.
Zengin bitkisel özlerle cilde sağlık, canlılık ve gençlik kazandırabilirsiniz. Bakımlar sonucu donuk ve cansız cildiniz yeniden nefes almaya başlar. Ölü deriler atılır, lekeler yok olur. Doğal bakımda önemli olan, cilt için gerekli besleyicilerin doku ve hücrelere ulaşmasını sağlamak.
Ciltte yeni hücre yapıları nasıl oluşur?
Bitkisel kürler, maskeler, masajlar sağlıklı "doku oluşumu" için çok önemli.. Ama bütün bunlar sadece yüzünüz için değil.. Yüz için geçerli olan her şey vücut cildi için de geçerli olmalı. Aynı özen bedene de gösterilmeli. Örneğin vücudu nemlendiren saf bitkisel ve uçucu yağları kullanmayı asla ihmal etmeyin. Son zamanlarda peeling hakkında bize çok soru geliyor. Bu bizim önemli bir çalışma alanımız.. Peeling gibi işlemlerle ölü derinin atılması sağlanıyor. Bu işlemlerin önemini soranlara şu yanıtı veriyoruz: Bitkisel ve yüzde yüz doğal ürünlerle yapılan peeling, cildin kan dolaşımının hızlanmasına yardımı olur. Dolaşımının hızlanması da yeni hücrelerin oluşması anlamına gelir. Tende hücre yapılarının oluşması ise cildin kendini yenilemesi, tazelemesi demektir. Bunun için Herbalium’un geliştiridiği bitki özlü, katkısız kremin yenilenmeye yardımcı olan çok önemli özellikleri var. ( Bunlar hakkında her sorunuzu 0216 456 64 94′e bekliyoruz)
Klimalı ortamlar cildi bozuyor
Soğuk havalar, klimalı ortamlar, rüzgar gibi bir çok iklimsel koşul ellerinizi ve ayaklarınızı lekeli, sertleşmiş ve kuru hale getirebilir. Özellike çalışan kesimler o klimalı ortamlarda burn süre sonra bozuk ciltlere sahip olabiliyorlar. Bunun için papatya veya buğday özlü yağlardan yardım alabilirsiniz. Doğal yollarla tenin kuruyup çatlamasını, bozulmasını önleyebilirsiniz.
Ten deyince bütün bedeninizi düşünmeniz gerekir. Vücutta selülitlerle savaşan herkesin asıl amacı "güzel görünümlü bir cilde sahip olmak"tır. Selülit mücadelesinin yanı sıra, aynı zamanda elastikiyeti artıran doğal vücut yağları ve maskeleri de uygulamanız gerekir. Bitkisel özlü yağlarla pürüzsüz bir beden görünümü edebilirsiniz. . Tabiattan, güçlü özler içeren uygulamalar var. Onlar da bedeni güzelliştiriyor. Unutmayın tabiatın gerçek kaynağından geldiğine emin olduğunuz her ürün ve bitki ile yaptığınız işlem cildi besler ve tende bozulan doğal dengenin yeniden kazanılmasını sağlar.
Leke
Özellikle 30′lu yaşlardan sonra ciltte güneş lekeleri oluşuyor. Lekelerden kurtulmak daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Limon özlü yağlar lekeler üzerine uygulandığında yok olmalarını sağlıyor. Günlük olarak, cilt temizlendikten sonra yüze ve ele uygulanabiliyor. Cildin rengini düzeltiyor ve berraklaşmasına neden oluyor. Lekelerin rengini açmaya yardımcı oluyor.
Süt ve papatya
Cilt temizliğine oldukça önem verin. Gün içerisinde zaten yeteri kadar toz ve kire maruz kalan cildimiz birde temizliğine dikkat edilmediğinde iyice yıpranır. Mümkünse akşamları yatmadan önce cilt yapınıza uygun temizleyici bir losyon ve bir parça pamuk yardımıyla cildinizi temizleyin. Bu uygulamayla cilt yüzeyindeki fazla yağları, derideki gözenekleri, tozu ve kiri temizlersiniz.
Bunun için size bir tarif veriyorum. Bir kahve fincanı yağlı süt, iki çorba kaşığı sarı papatya malzemeleriniz. İçine su konulan bir tencerenin üzerine başka bir küçük tencere koyun. Malzemeleri üstteki tencerede (buharla) ısıtın. Sütün üzerinde kaymak oluşmadan indirin. İki saat bekletin. Bu karışımı bir tülbent veya ince süzgeçle süzün ve pamuk yardımı ile tenizi temizleyin.
Efsanevi saçlar için
Harika saçlar için birkaç damla fesleğen, jojoba ve susam yağını bir kabın içinde karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza ve saç derinize yayın. Parmaklarınızla hafifçe masaj yaptıktan sonra saçlarınızı iyice durulayın.
Saç için bir başka bir maske tarifi de şöyle: 1 adet avakado, 1 adet muz ve 2 kaşık zeytinyağı ile birlikte ezilir ve saçlara sürülür. 15 - 20 dakika bekledikten sonra yıkanır.
Masajla baştan aşağı sağlık
Gül yağı beden için çok faydalıdır. Tüm vücuda gülyağı sürün. Ardından yavaş ve dairesel hareketlerle masaj yapılarak yağı deriye iyice nüfuz ettirin. Bu masaj cildin genç kalmasını sağlar ve tenin hava alarak, oksijen alımını kolaylaştırırr!

Kompresler.. buğular
Şifalı bitkilerle ve doğal ürünlerle vücut bakımı çok çeşitli. "Aromaterapi" bunlardan biri. Bitkilerde bulunan uçucu yağlarla yapılan tedavi sistemine "Aromaterapi" deniyor. Güzellik ve cilt sağlığı sorunlarında bu yol o kadar yaygın ki.. Nemlendirici kompresler, temizleyici kokulu sular, dinlendirici buğular ve masajlar gibi bir çok yöntem faydalı oluyor. Alman Papatyasından, fesleğene kadar , gibi çok sayıda bitkinin yağı kullanılıyor.
Güzellik bir bütündür. Ve doğanın ürünü olan insan, doğal yöntemlerle "gerçek güzelliğe" kavuşur. Ancak tepeden tırnağa kadar bakım düşünmeniz lazım. Özellikle kış gelirken daha fazla bakım şart. Her konuda beni arayabilir, bitkisel zayıflık, selülitle bitkisel savaş ve sivilce, leke gibi bir çok konuda danışabilirsiniz
Tabiat ile barışık günler dilerim
Bitki Uzmanı
Volkan Kurt