Boş Zaman Roman Özeti - Hakan Bıçakcı

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Boş Zaman Özet - Hakan Bıçakcı Kitapları - Hakan Bıçakcı Kitap Tanıtım - Boş Zaman Kitap Fiyatı - Boş Zaman Ön Okuma
Kitap Özet

Koltuklara çökmüştük. Meraklı gözler üzerime kenetlenmiş beni ağır ağır kemirmeye başlamıştı. Hastaymışım gibi bakıyorlardı.

Tek kusurum geçmişimin ancak bu sabaha kadar uzanıyor olmasıydı. Ben onların geride bırakmış oldukları günlerin bir parçasıydım.

Hepsi ortak geçmişlerinden birtakım izler ve işaretler taşıyordu.

Bense olmayan geçmişimle onların bu fevkalade düzenini bozuyordum. Yüzlerine yapışmış olan tereddütlü gülümsemelerin, huzursuz kımıldanışlarının, kaçan gözlerin arkasında hafızasızlığımdan

kaynaklanan derin ve yabani bir keder vardı.

Bir adam düşünün, bir kaza sonucu belleğini yitirmiş... Geçmişini hatırlamıyor, ailesini, çevresindekileri tanımıyor ve hepsinden önemlisi, nasıl yaşayacağını bilmiyor. Birileri var onunla konuşan Kim bu insanlar, neden bakıyorlar ona? Karanlık ve tekinsiz şehri, alelacayip suretleri kendisi yaratmış olabilir mi?

Bazen boş, bazen anlama isteğiyle bakıyor etrafa. Her şeyi yeniden öğrenerek başladığı hayatı, kâbuslarla ve geçmişinden gelen tedirginliklerle günbegün koyulaşıyor. Hatırlamak, günü yakalamak, iyileşmek Aç gözleri!

Denizi kapatan inşaat, çok başlı ejderhalar, cadılar, Beyoğlu, gri apartmanlar, çukura indirilen ceset ve kendini arayan bir hafıza Kapa gözleri!

Hakan Bıçakcıdan kördüğümün ve huzursuz bir zihnin romanı

Kitap Ön YüzüKitap Künyesi

Boş Zaman - Hakan Bıçakcı

İletişim Yayınları

» Roman

Fiyatı : 13,00 TL

Mayıs 2011,
147 sayfa,
ISBN: 9789750508899