Böyle Pahalı Hoparlör Gördünüzmü

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Böyle Pahalı Hoparlör Gördünüzmü

Bir mağazada 30 bin TL'den satışa sunulan bir çift hoparlör, teknoloji meraklılarının ilgisini çekiyor

Merkez Nilüfer ilçesinde faaliyet gösteren elektronik eşya mağazasını ziyaret edenlerin, teki 115 kilogram ağırlığında, 133 santimetre boyundaki iki dev hoparlörü görünce yaşadığı şaşkınlık, 29 bin 999 TL yazılı fiyat etiketini fark ettiklerinde daha da artıyor.

Türkiye'de sadece iki mağazada satışa sunulduğu bildirilen, fiyatı orta sınıf bir otomobile bedel hoparlörlerin en büyük özelliği el yapımı olması.

Mağazanın ses sistemleri satış danışmanı Bülent Batur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hoparlörlerin Almanya'dan getirildiğini, Bursa ve İstanbul'daki mağazalarında alıcı beklediğini söyledi.
Alman firma tarafından üretilen hoparlörlerin mağazaya giren teknoloji meraklılarının ilk dikkatini çeken ürünlerin başında geldiğini ifade eden Batur, özellikle müzik zevki üst düzeyde olan kişilerin hoparlörlerin önünden uzun süre ayrılamadığını belirtti.

Kaynaktan gelen bütün enstrüman seslerini doğal olarak verebilen hoparlörlerin kasasının gül ağacından yapıldığını söyleyen Bülent Batur, "Üretici firmanın prestij serisi olan ürüne gösterilen ilgi bizleri oldukça memnun ediyor" dedi.
Hoparlörlerden tam anlamıyla verim alınabilmesi için çok kaliteli kablo, CD çalar ve amplifikatör (yükselteç) gibi malzemelere de ihtiyaç olduğuna değinen Batur, bunların fiyatlarının da en az hoparlörler kadar olduğunu bildirdi.
Batur, hoparlörleri inceleyen teknoloji meraklılarının en çok fiyat konusunda sıkıntı yaşadığını kaydederek, şöyle konuştu:

"Özellikle bir genç müşterimiz ürünle çok ilgilendi. Tüm detayları hakkında bilgi aldı. Satın almayı çok istedi. Son olarak birlikte mağazaya geldikleri babasına ürünü gösterdi. Babası 'Araba alırız' diyerek oğlunu vazgeçirdi. Ancak buna rağmen bu ürünü satın almak isteyen çok kişi var."