Boztepe İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Boztepe İlköğretim Okulu Hakkında - Boztepe İlköğretim Okulu Tanıtımı - Boztepe İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Boztepe İlköğretim Okulu Resimleri


Boztepe İlköğretim Okulu Trabzon Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Boztepe İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Boztepe İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Boztepe İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Boztepe İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: TRABZON / MERKEZ
Adı: BOZTEPE İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Boztepe Mah. Iran Caddesi Trabzon
Telefon Numarası: 4623212441
Faks Numarası: 4623212441

Okul 1924 yılında Fetiniye kız mektebi adı altında öğrenime başlanmıştır.Okulun ilk müdüresi Zehra İFFET adında bir öğretmendir.İlk öğretmeni de Nedime ALEMDAR dır.

Okul 1927 yılında yapılan küçük bir onarımla mahallenin adını alarak Boztepe ilkokulu olarak eğitime başlamıştır.

1978 yılında zamanın okul müdürü Metin Teyfik ATAGÜN liderliğinde ve öğretmenlerin katkısıyla ,ayrıca mahalle halkının yardımları ile okulun üstüne bir kat atılmıştır.

Şuan okul Bilgisayar sınıfı, spor salonu,17 derslikli,fen ve teknoloji sınıfı olarak hizmet vermektedir.
Okulun bu günkü çağdaş yapısına kavuşmasında okul müdürü Ali Cihat BIYIKOĞLU' nun çok büyük bir katkısı olmuştur.

Kurumun Misyonu :

Öğrencilerimizi, Milli Eğitimin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olarak, okul öncesi öğretimin ve İlköğretimin amaçları doğrultusunda yetiştirmek; öğrencilerimizin mutlu birer birey olmaları için tüm olanakları kullanmaktır.


Kurumun Vizyonu:

Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı bilgili, becerili ve iyi bir ahlâka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği, tercih edilen bir okul olmaktır.Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : trabzon.meb.gov.tr