Bu yetenekli cihazların adı yok!

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Bu yetenekli cihazların adı yok!Bilgisayar görünümlü telefon, fotoğraf makinesi taklidi yapan cep telefonu. Artık cihazlara tek bir isim koymak olanaksız. İsviçre çakısı gibi iş görüyorlar.
Artık kullandığınız cep telefonu, dizüstü bilgisayar veya bir müzik çalar tek fonksiyonu için tercih edilmiyor. Birden fazla özelliğe sahip cihazlar tüketicinin gözdesi oldu. Fiyatlar düştükçe tüketici tarafından daha fazla tercih ediliyorlar. Tüketicinin yeni çıkan cep telefonu, dijital medya oynatıcılara isim bulmakta zorlanıyor. Birden fazla fonksiyona sahip cihazların en büyük özelliği her fonksiyonu eksiksiz yerine getirmesi. Samsung'un yeni telefonu 8 megapiksel çözünürlüğe sahip fotoğraf makinesi. Toshiba G810 cep telefonu, masaüstünde word, Excel gibi uygulamaları çalıştırabileceğiniz bir ek bilgisayar olarak kullanılıyor. Sadece telefonlar değil, dizüstü bilgisayarlar da değişti. Dizüstü bilgisayarların bazıları performansı ile masaüstü bilgisayarları kıskandırırken bir kısmı da mini dizüstü bilgisayarlar ise cep telefonu gibi rahatlıkla taşınıyor. Üstelik internet üzerinden de konuşturuyor.
MALİYETİ DÜŞÜK
Artık kullandığınız cihazlardan tek şey istememek moda oldu. Çok fonksiyonlu araçlar hem fiyat olarak yüksek hem de tasarım olarak da çok çekici. Ancak bu tür cihazları alırken servis ve yazılım çözümüne dikkat etmek gerekiyor.