Bugün Yay burcunda ilerleyen Ay, sizi nasıl etkileyecek?

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar

İşte duygularınız, sağlığınız ve sosyal hayatınızdaki olası değişimler...

Duygular

Ay bugün Yay burcunda küçülüyor. Astrolojiye göre Ay, Yay burcunda hareket ederken özgürlük ve macera arzusu ön plana çıkar. Seyahat, hukuk, yargı, dini konular ve inançlar, yabancı kültürler ve felsefeler, iyimser düşünceler önem kazanır. Bu günler genellikle spora, yolculuğa, öğrenmeye, keşfetmeye, ruhsal gelişime açık olduğumuz günlerdir.

Bu günlerde maddi konulardan çok manevi konular öne çıkabilir. İyimser duygularımız artarken, şansın bizden yana olduğuna dair inancımız da kuvvetlenebilir. Çok çeşitli konulara ilgi duyarken, gelecekle ilgili düşüncelerimiz de daha olumlu ve yapıcı olabilir. Fakat bu günlerde küçük detaylar gözden kaçabilir ve sabırsızlık görülebilir.

Sağlık

Astrolojiye göre Ay, sağlımız üzerinde etkileyici olan durumları da işaret eder. Buna göre Yay burcunun vücudumuzda yönettiği organlar olan sırt, kalça ve baldırlarda hassasiyet olabilir. Bu yüzden özellikle astrolojik haritamızda bu yönde bir vurgu varsa, bu günlerde bu organlarımızla ilgili dikkatli olmalıyız.

Günlük yaşam

Bugünkü gökyüzü konumuna göre öğle saatlerinde Güneş’i tetikleyen Ay güçlü ve otorite konumunda olan kişilerin öne çıkacağını, geleceğe yönelik olumlu ve barışçı beklentilerin önem kazanacağını, önemli ve ünlü kişilerin katılacağı uluslararası organizasyonların etkileyici olacağını işaret ediyor.

Akşam saatlerinde ise Venüs, Uranüs ve Neptün’ü tetikleyen Ay, ilişkiler ve parasal konularla ilgili gelişmelere hız kazandıracak. Sürprizler ve beklenmedik gelişmeler heyecan yaratabilir. Aslında gün boyu fedakârlık, yardımlaşma konuları, hayaller ve rüyalar etkili olabilir.

Aynı zamanda endişe ve kuruntu yüzünden kayıplarla karşılaşılması da mümkün, Bugün gerçekler ve hayal gücünün ürünü olan olaylar arasında seçim yapmakta zorlanabiliriz. Aldanmalar ve sahtekârlıklar konusunda dikkatli olunması gerekiyor.

Ay, aynı zamanda küçüldüğü için uzun zamandır uğraşılan konuların da sonuçları yavaş yavaş ortaya çıkabilir veya eski konular artık önemini kaybedebilir.

Kimler nasıl etkilenecek?

Ayın bu hareketinden bugün Ateş (Koç, Aslan, Yay) ve Hava (Terazi, Kova) grubu burçlar ile yükselen, ay ve kişisel gezegenleri (Merkür, Venüs, Mars) bu burçlarda olanlar olumlu etki alırken; İkizler, Başak, Balık burçları ile yükselen, ay ve kişisel gezegenleri (Ay, Merkür, Venüs, Mars) bu burçlarda olanlar sert etki alıyorlar.