Burs isteyenlere öneriler

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Hem Türkiye hem de yurtdışı eğitimi için burs bulmak önemli oldu. Yurtdışı eğitimi için yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilerin gereken nitelikleri taşımaları durumunda, burs alma şansı, lisans öğrencilerine göre daha fazladır.

Artan eğitim giderleri yüzünden, hem Türkiye için hem yurtdışı için burs bulmak, sizin daha iyi bir eğitim almanızı mümkün hale getirir.
Uzun süren başvurular, aranan ayrıntılı şartlar çoğu zaman öğrenciler burs alabileceklerine olan inancı kaybedebilirler.
Bütün zorluklara ve burs azlığına rağmen, eğer aranan şartlar yerine getirilirse ve kararlılık sayesinde, Türkiye için olduğu kadar yurtdışı eğitimi için de burs sağlayabilmek mümkün!
Önemli olanlar ;
eğitim dalı,
eğitim seviyesi,
gerekli formaliteleri yerine getirmek
Bunu yaparsanız bir şekilde burs alma olanağınız doğmuş olabilir.
Burs alabilme rekabettinde öne çıkabilmek için ciddi avantajlara sahip olmak zorundasınız.
Okul başarınız, Okulda iyi bir not durumu
Okul dışı toplumsal aktiviteleriniz. Hiç bir sosyal aktiviteye katılmaksızın bir burs alınabilmesi oldukça zor. Yalnız okul başarısı veya sadece sosyal bakımdan aktif olmak da yetmeyebilir. Hepsine aynı anda sahip olmanız gerekiyor.
Başka kriterlere göre de burs verilebilir. Bu burslarda kişisel ilişkiler daha ön plana geçer.
Öneriler:
** İyi araştırma ve erken başvuru..
** İyi TOEFL ya da IELTS puanı önemlidir:
** İyi bir essay yazmak temel şartlardandır.
** Öğrencinin akademik geçmişi büyük önem taşır
** Daha önce elde edilmiş başarıların ve sıradışı yeteneklerin ispatı şarttır:
Özellikle sosyal hizmetler bağlamında gerçekleştirilen muvaffakiyetler adayın başvuru aşamasında şansını yükseltecektir.
** Bursun tutarı ve neleri kapsadığı kurumdan kuruma değişir: Öğrencilerin, bursun neleri içerdiğinden emin olmaları gerekir. Mesela burs okul harcını, konaklamayı, seyahat masrafları ve kitap ücretlerini kapsıyor mu? Ya da burs sadece bir yıl için mi yoksa eğitim hayatı süresince mi verilecek? Bu sorular konusunda burs adayının oldukça iyi bilgilenmiş olması önemlidir