Burun Ameliyatları Hakkında Merak Edilenler - Estetik burun küçük burun mudur?

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Burun Ameliyatları Hakkında Merak Edilenler - Estetik burun küçük burun mudur?

Hayır. estetik burun kişinin yüzüne en çok yakışandır.Bu nedenle bazı burun ameliyatlarında burunu küçültürken,bazı ameliyatlarda büyütebiliyoruz.Burun estetiği ve nefes darlığı söz konusu ise hangisi önce yapılmalıdır?
Burunda yapılacak işlemlerin tek seansta bitirilmesi her zaman idealdir. Burunda nefes problemi çoğu kez,burun orta bölmesi olan septum eğriliklerinden meydana gelir.Septum eğriliğinin düzeltilmesi hem burun şekli hem de nefes probleminin giderilmesi için uygun olacaktır.

Birinci seansta nefes darlığı yapılıp sonraki bir seansta estetik yapılması estetik ameliyatının başarısını azaltabilir.Çünkü, birinci ameliyattan dolayı hem malzeme eksikliği hem de dokulara rahat ulaşım zorluğu oluşur.Ayrıca, kişininde ikinci kez ameliyat olması gerekir.Deviyasyon ameliyatını (orta duvar eğriliği) estetik cerrah yapabilir mi?
Estetik cerrahlar esasında; plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahtır. Estetik tarafında yaptıkları cerrahiye sanat katarlar, plastik tarafında dokuları çok iyi şekillendirirler ve rekonstrüktif açıdan eğer doku eksikliği söz konusu ise onarımını gerçekleştirirler. Bu durumda estetik cerrah buruna hem dış görünüm kazandırır, hemde orta duvar rekonstrüksiyonunu iyi şekilde yapar. Deviyasyonların düzeltilmesi ve hatta orta duvarın tekrardan oluşturulması estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrihinin sağladığı teknik zenginliği ve teknolojisi sayesinde gerçekleşmektedir.

Burun estetiğinde kemikleri keserek ve törpülüyerek işlem yapmak ne sağlar?
Bu teknikle ameliyat sonraki zamanlarda;burunda çökme,sarkma,kayma gibi olumsuzlukları en aza indirmiş olur. Kemik dokularında daha kontrollü çıkarılması sağlanır.

Burun estetiğinde neden kapalı yöntem tercih edilir?
Estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi eğitiminde şu vardır, görünümde mecbur kalmadan iz bırakmamak ve mümkün olduğunca cilt bütünlüğünü korumak.Burun estetiğinde ve yanında nefes problemi varsa dahi profesyonel kapalı yöntemlerle herşey yapılabilir, burun ucu düzeltilir, burun kemeri şekillendirilir, deviyasyonların onarımı yapılabilir.

Bu yöntemde cilt bütünlüğü bozulmadığı için ameliyat sırasında sonuç değerlendirilmesi kolaylaşır ve columellar bölgeden (burun ucu) geçen damar ve sinir dalları kesilmediği için burun ucu dolaşımı ve duyusu hızlı bir şekilde toparlar.