Çalıca İlköğretim Okulu Fethiye Muğla

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Çalıca İlköğretim Okulu Hakkında - Çalıca İlköğretim Okulu Tanıtım - Çalıca İlköğretim Okulu Resimleri - Çalıca İlköğretim Okulu İletişim

Çalıca İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1972/1973 Eğitim ve Öğretim yılında “Çalıca Mahallesinde” Osman KOÇ’a ait üç sınıflık bir binada 70 öğrenci ve üç öğretmen ile eğitime açılmıştır. Daha sonra 1975/1976 eğitim ve öğretim yılında dört (4) sınıflı binasına taşınmıştır.

1989-1990 eğitim öğretim yılında halkın katkısıyla sekiz (8) derslikli ek bina yapılarak 1990-1991 eğitim öğretim yılında ilköğretime dönüştürülmüş, eğitim öğretim devam ederken öğrenci yoğunluğu nedeniyle 1995-1996 eğitim öğretim yılında çiftli öğretime geçilmiştir.

Sınıfların kısa sürede çok kalabalık oluşu okul idaresini zor durumda bırakmış, yatırıma alınması ve bir ek bina yapılması yönünde gayretler gösterilmiş ve yatırıma alınamamıştır. Yatırıma alınamayınca okul idaresi ve öğretmenleri hal çareleri aramaya başlamış, üst makamlarla görüşmeler yaparak, Karaçulha Belediyesi ve Okul Aile Birliği ile işbirliği yaparak %100 eğitime destek projesi doğrultusunda ek bina yapımına karar verilmiştir.

Alınan bu karar üst makamlara iletilmiş olup makamlarca da kabul görmüştür. 25 Mayıs 2004 tarihinde Muğla Valiliğinde Karaçulha Belediye başkanlığı ve Okul Aile Birliğince protokol imzalanmıştır. Daha sonra vakit geçirilmeden 10 Haziran 2004 tarihinde ek binanın temeli atılmıştır. O günlerin birim fiyatlarıyla 1,800,000,000 TL tutacak olan binamız belediyenin, halkın ve kurumlarımızın katkısıyla 675,000 TL’ye 21 dersliği, 200m2’lik bir salonu ile 15 Ağustos 2005 tarihinde bitirilmiştir.

Okul çalışanları haklı olarak; normal eğitimin vermiş olduğu rahatlık ve bütün birimlerin ihtiyaca cevap verebilir düzeyde olması nedeniyle; eğitimde kalitenin yükselmesi ve başarının artmasının verdiği mutluluğu veliler, öğrenciler ve Karaçulha halkı ile birlikte yaşamaktayız.

Belde hayırseverlerden okulumuza sınıf yaptıran Yeminli Mali Müşavir Kadir ÖZDEMİR, Osman HARIMCI, Hörü KOÇ ve Fen ve Teknoloji Laboratuarını kuran Çağrı Eczanesi Sahibi Nuri ÖZTÜRK’ün de okulumuz inşaatının yapımında büyük katılımları olmuştur.

Okulumuzun inşaatının başladığı ve devam ettiği yıllarda ilimizde görev yapan maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Muğla Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY ’a ayrıca İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan KARAKAŞ ’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa AKSAN ’a yine o dönem de İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet UZUNOĞLU ’na, İl ve İlçe kamu kurum ve kuruluşlarının değerli Yöneticilerine, Karaçulha Belediye Başkanı Sayın Turhan KOVANCI’ ya, Okul Müdürümüz Sayın Akif ALAŞAN’ a, Okul Aile Birliği Başkanımız Sayın Mehmet Emin KIZIL ’a Sivil Toplum örgütlerine ve hayırseverlerimize şükranlarımızı sunarız.

VİZYONUMUZ

Milli Eğitim Temel Kanunu’nda belirtilen amaçlara uygun,Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı,okulumuz için belirlenmiş olan eğitim-öğretim programını çevre faktörlerini de dikkate alarak etkili ve verimli bir şekilde uygulamak.Öğrencilerin kabiliyetlerine ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim hizmetini sunmak,onların sosyal,kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak ve okulda öğrenmenin kalitesini arttırmak temel işlevimizdir.

MİSYONUMUZ

Çalıca İlköğretim Okulu olarak Atatürk ilkelerine bağlı,insan hakları ve laik demokratik Cumhuriyet’in milli,kültürel,sosyal,etik değerlerine bağlı,anayasal düzene inanan,bilimsel düşünceyi kendi ve toplumsal yaşamın vazgeçilmez unsuru olarak algılayan,müzik,spor,sanat ve estetik duyguları zengin,İlköğretimde başarılı olmuş ve orta öğretimi hedeflemiş,öğrenciler yetiştirmektir.

Çalıca İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Fethiye
Okulun Telefonu: 252 6464243-6468123
Okulun Faksı: 252 6464243
Okulun Adresi: KARAÇULHA KASABASI ÇALICA MAHALLESİ
Okulun Web Adresi:
www.calicailkogretim.meb.k12.tr
Okulun E-Posta Adresi: 247880@meb.k12.tr
Okulun Müdürü: Alim YÖRÜK
Okulun Ulaşım Bilgileri: İl Merkezine Uzaklığı 130 - İlçe Merkezine Uzaklığı 5
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok Ev Kiraları 250-300


Çalıca İlköğretim Okulu Resimleri :Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız