Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gökçeada Meslek Yüksekokulu Bilgileri

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Gökçeada Meslek Yüksekokulu İletişim - Gökçeada Meslek Yüksekokulu tarihçe - Gökçeada Meslek Yüksekokulu resimleri - Gökçeada Meslek Yüksekokulu - gökçeada myo - myo - meslek yüksek okulları


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gökçeada Meslek Yüksekokulu, YÖK Yürütme Kurulunun 15.12.1997 tarihli kararıyla kurulmuştur.

Gökçeada Meslek Yüksekokulunun Gökçeada ve Bozcaadada yerleşkeleri bulunmaktadır.

Yüksekokulumuz eğitime, 1998-1999 akademik yılında İktisadi ve İdari Programlar Bölümüne bağlı İşletmecilik ve Turizm İşletmeciliği Programlarıyla başlamıştır

Gökçeada Meslek Yüksekokulu 1999-2000 Akademik Yılında ilk mezunlarını vermiştir.

2001-2002 akademik yılında İktisadi ve İdari Programlar Bölümüne bağlı Halkla İlişkiler ve Reklamcılık programı açılmıştır.

2002-2003 akademik yılında İşletmecilik ve Turizm İşletmeciliği programlarında isim ve içerik değişikliğine gidilmiştir ve İşletme Programı ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı olarak değiştirilmiştir.

2002-2003 akademik yılında Teknik Programlar Bölümü kurulmuş ve ikinci öğretim olarak Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama açılmıştır. İki dönem mezun verildikten sonra 2004-2005 akademik yılında Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama kapatılmıştır.

2005-2006 akademik yılında İktisadi ve İdari Programlar Bölümüne bağlı Dış Ticaret ve Avrupa Birliği programı açılmıştır.

2006-2007 akademik yılında İktisadi ve İdari Programlar Bölümüne bağlı, İşletme ve Halkla İlişkiler ve Reklamcılık programlarında ikinci öğretime başlanmıştır.

Bozcaada Yerleşkesi 13.06.2006 tarihinde kurulmuştur. Bu yerleşkede Turizm ve Seyahat İşletmeciliği program açılmıştır. 2009-2010 akademik yılında aynı programın ikinci öğretimi de açılmıştır.

İşletme Yönetimi ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programlarında ikinci öğretim eğitimi verilmektedir. 2010 - 2010 akademik yılından itibaren Dış Ticaret ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Programlarında da ikinci öğretim eğitimi verilecektir.

Yüksekokulumuzdaki programlardan, Turizm ve Seyahat İşletmeciliği programı Bozcaada Yerleşkesinde, diğer programlar Gökçeada Yerleşkesinde eğitim vermektedirler.

İşletme Yönetimi, Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programlarında isteğe bağlı, Dış Ticaret Programında ise zorunlu olarak bir yıl süre ile İngilizce Hazırlık Sınıfı uygulanmaktadır. İkinci öğretim programları ile Bozcaada Yerleşkesindeki, Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programında İngilizce Hazırlık Sınıfı uygulaması yapılmamaktadır.

İngilizce Hazırlık Sınıfı öğrencileri öğrenimlerini, ÇOMÜ Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde görmektedirler.

2009-2010 akademik yılından itibaren İktisadi ve İdari Programlar Bölümüne bağlı programların isimleri aşağıdaki gibi değiştirilmiştir. Yeni programlar aşağıda belirtilen Bölüm Başkanlıklarına bağlanmıştır.

İşletme - İşletme Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon Bölüm Başkanlığı

Turizm ve Otel İşletmeciliği - Ağırlama Hizmetleri, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanlığı

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Pazarlama ve Dış Ticaret Bölüm Başkanlığı

Dış Ticaret ve Avrupa Birliği - Dış Ticaret, Pazarlama ve Dış Ticaret Bölüm Başkanlığı

Turizm ve Seyahat İşletmeciliği - Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Seyahat - Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölüm Başkanlığı.

İLETİŞİM

GÖKÇEADA YERLEŞKESİ

Adres: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Gökçeada Meslek Yüksekokulu, Gökçeada / Çanakkale

Posta Kodu: 17760

Tel: 0 286 887 44 10

Faks: 0 286 887 46 44


ÇOMÜ - GÖKÇEADA MESLEK YÜKSEKOKULU