Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bilgileri

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İletişim - Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarihçe - Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu resimleri - Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu - çanakkale on dokuz mart myo - myo - meslek yüksek okulları
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 1993-1994 öğretim yılında hemşirelik eğitimi vermek üzere ve faaliyet başlamış ve 1993-1994 yılları arasında hemşirelik programından önlisans düzeyinde 134 sağlık teknikeri mezunu vermiştir. Ancak ulusal sağlık kararları kongresi gereği sağlık hizmetlerinde verimliliği arttırmak amacıyla sağlık eğitimi yeniden yapılandırma projesi kapsamında yüksek sağlık şurası kararları doğrultusunda Bakanlar Kurulu kararı ile lisans düzeyinde Sağlık Yüksekokulu kurularak hemşirelik eğitimi AB normlarına uygun olarak yapılandırıldığından 1997-1998 öğretim yılında da Üniversitemiz bünyesinde Sağlık Yüksekokulu açılarak hemşirelik eğitimi vermesi nedeni ile yüksekokulumuza öğrenci alınamamıştır.

Yüksekokulumuz bünyesinde 2 öğretim üyesi, 5 öğretim görevlisi ve 2 uzman bulunmaktadır. Yüksekokulumuz kendi binasına geçinceye kadar Çanakkale merkezde bulunan Sağlık Yüksekokulu binasında eğitim-öğretimini sürdürmekte, mesleki uygulamalarını ise ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve ilimiz Devlet Hastanesinde yapmaktadır.

Yüksekokulumuzda Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuar Teknikleri ve Paramedik programları bulunmaktadır. Öğrenim dili Türkçe olup öğrenim süresi 4 yarıyıldır. Programlarımızda hazırlık sınıfı uygulaması yoktur. 2009-2010 eğitim-öğretim yılındaki kontenjanlarımız her bir bölüm için 25 öğrencidir.

Programlar
İlk ve Acil Yardım
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri
Tibbi Laboratuar Teknikleri


İletişim
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okulu Yazdır
Adres:
Türkiye
17100

Telefon: +902862171001
Fax: +902862128804http://shmyo.comu.edu.tr