Çanakkale'nin Paşaköy'üne Boeing sınıfı

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Boeing'ten yapılan açıklamaya göre, sınıfın resmi açılışı, okulda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, törende yaptığı konuşmada, kentte Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı çalışmalarla okulların bilgisayar ihtiyacının karşılandığını belirterek, Boeing'in katkılarıyla kurulan sınıfta bir de akıllı tahta bulunduğunu, bunun, Çanakkale'de Milli Eğitim Bakanlığı dışında ilk defa özel bir kurum tarafından sağlandığını ifade etti.

Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin ise konuşmasında, ''Türkiye'nin lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi 'İstikbal Göklerdedir' ve aynı zamanda Türk gençliğindedir'' dedi.

Pepin şöyle devam etti:

''Bu çocuklar kesinlikle Türkiye'nin ve dünyanın geleceğidir. Boeing bu çocukların ufuklarının genişlemesine destek olmaktan ve eğitimlerine katkıda bulunmaktan gurur duymaktadır.

Evrensel ekonomide, bizim çocuklarımız yeteneklerini geliştirmek ve hayallerini gerçekleştirmek için her fırsatı hak etmektedir. Velilerimize, öğretmenlerimize verdiğimiz destekle öğrencilerin umutlarını beslemekle kalmayıp aynı zamanda geleceğin değişen şartlarına hazırlanmalarına katkıda bulunuyoruz.''

Ayvacık Belediye Başkanı Ünal Şahin ve Okul Müdürü Özgür Akkurt, katkılarından dolayı Boeing firmasına teşekkür etti.

Açıklamada, Boeing firmasının, eğitim alanında, Türkiye'de 24 şehirde 61 sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiği duyuruldu.

AA