Canım Ailem 2. Bölüm Özeti

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Canım Ailem 2. Bölüm ÖzetiSamim ve çocuklar ailenin oturduğu evin kirasını ödeyemeyince Samim’in arkadaşı Taci’ nin 10 yıldır boş duran baba evine taşınırlar. Ama kadersizlik Samim’in peşini burada da bırakmaz. Zira taşındıkları evin tam karşısında, Samim’in 20 yıl önce, düğün arifesinde kaçıp yüzüstü bıraktığı Meliha ve iki kız kardeşi oturmaktadır. Samim bu kötü kaderi şansa çevirmeye ant içer! Ve çocukları eski nişanlısı Meliha’ya bırakmanın yollarını aramaya başlar.

Meliha Samim’den sonra aşk defterini kapatmış, kız kardeşleriyle Adana’dan İstanbul’a taşınmış ve hiç evlenmemiştir. Samim’e öfkesi 20 yıldır aynı tazeliğiyle sürmektedir.

Bu arada, Samim’in gemiden arkadaşı Ali bir kavganın ardından ortadan kaybolan nişanlısının peşinden İstanbul’a gelir. Ve İstanbul’da tanıdığı tek dostu, Samim’in yanına taşınır. İstanbul’ da nişanlısını aramaya başlar…

Meliha’nın kız kardeşi Halim ve Seyhan’ın nişanı, Samim’in mahalleye kavga kıyamet gelmesi yüzünden yarıda kalmıştır. Halim bu kez kendi kuru fasulyeci dükkanında 10 numara bir nişan töreni düzenlemeye karar verir. Bu sefer hiçbir aksilik çıkmaması için kendini paralar. Ama korkulan olur…

Samim çocukları Meliha’ya bırakmaya, Meliha ise 20 yılın öfkesini Samim’den çıkarmaya ant içmiştir. İkisi arasındaki kavga kıyamet ve tutkulu aşk kaldığı yerden devam edecektir!