Canlı Köyü Çarşamba Samsun

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Samsun Çarşamba Canlı Köyü - Canlı Köyü Hakkında - Canlı Köyü Tanıtımı - Canlı Köyü Resimleri


Canlı, Çarşamba

Canlı, Samsun ilinin Çarşamba ilçesine bağlı bir köydür.

Kültür

Köyümüzün yemekleri herkes tafafından çok beğenilir.goruklu tirit keşkek baklava etlipilav aşure özlü pancar çorbası mısır ekmeğidir.

Coğrafya

Samsun iline 36 km, Çarşamba ilçesine 1 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 800

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. köyün çogunlugu esnaf olup şehir merkezin de bulunmaktadırlar. gündüzleri köy yerin de erkek görmek mümkün degil dir.herkes çalışmakla meşguldür .köyde esnaf olarak giyim [abacılık ]en geniş mesleklere arasın da dır . hemen hemen her hane de bir abacılık la ugraşan mevcuttur.. köy de tarımcılık dense de bir tane traktör bulmak mümkün degildir....köy de sosyal faaliyet gösterecek bir kıraat hane cafe vb yerler mevcut degildir.köy insanı ne kadar küs de olsa bir kin duysa da özel günler de herşey dargınlık küslük düşmanlık kalkar. dügünler cenazeler köylüyü birleştirir.. bir baglılk gösterrirr.gurbet le fazla bir işi olmaz.. şehirdeki gelire tahammül ederler..köy de fındık üreticisi %90 ı oluşturur.. yeni nsil gençlerhırslı ve azimlidirler geçmişe göre köy de üst düzey başarılı genler yetiş miş ve halen daha yetişmektedirler...müfettiş. askeri personel,doktor,yönetici,trizimc ve istanbul da kaliteli üniversiteler de ögrencilerini görmek mümkün dür.Muhtarlık Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Köy Muhtarı: Ümit TAŞAN

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 8340916
Cep Telefonu: 5323015632

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Hüseyin Yaman
1999 - ALİ GÜNDÜZ
1994 - SALİH ÇUBUKÇU
1989 - HASAN ÇELEBİ

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi yoktur ancak kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı vardır ancak sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz