Çarşıbaşı Gazi İlköğretim Okulu Çarşıbaşı Trabzon

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Çarşıbaşı Gazi İlköğretim Okulu Hakkında - Çarşıbaşı Gazi İlköğretim Okulu Tanıtımı - Çarşıbaşı Gazi İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Çarşıbaşı Gazi İlköğretim Okulu Resimleri
Çarşıbaşı Gazi İlköğretim Okulu Trabzon Çarşıbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Çarşıbaşı Gazi İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Çarşıbaşı Gazi İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Çarşıbaşı Gazi İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Çarşıbaşı Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: TRABZON / ÇARŞIBAŞI
Adı: ÇARŞIBAŞI GAZİ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Çarşıbaşı Gazi llköğretim Okulu 61420 Çarşıbaşı/Trabzon

Telefon Numarası: 4628213024
Faks Numarası: 4628212699

Tarihçe :

02.10.1923 tarihinde ilk kayıt yaparak Eğitim Öğretime 3 sınıf ile başlayan İskefiye Mektebinin ilk öğretmeni Ali Osman TURAN Efendi idi. 3 sınıflı mektebi bitirenlere tasdikname veriliyordu. Evli ve yaşlı olanların kayıtları siliniyordu.

Cumhuriyetten sonra İskefiye Okulu adı altında 1930 lu yıllarda 5 sınıflı öğretime geçildi. İlk mezununu da 1938 yılında vermiştir. O zaman ki öğretmenleri de Temel DURUKAN, Ali Cemal ATAMAN, Hüseyin İPEK di.Kız öğrencilerin okutulmaya başladığı yıllarda okulun adı Merkez İlkokul idi. O zamanki müdür Pirağa UZUN du.

12 EYLÜL 1980 sonrası Okulun adı değiştirilerek Gazi ilkokulu olmuştu. 1986 yılında şimdiki binamıza taşınarak Gazi İlköğretim Okulu olarak Eğitim Öğretimimize devam etmekteyiz. 1997 1998 Eğitim Öğretim yıllında 8 yıllık kesintisiz eğitime geçilmiştir. Gazi İlköğretim Okulu adıyla günümüzde de faaliyetlerine devam etmektedir. Okul müdürlüğünü Erdinç ERTUĞRAL 2007-2008 Eğitim öğretim yılında Osman ERTUĞRUL devralarak vekaleten yürütmektedir.

Kurumun Misyonu :

Biz,gazi İlköğretim Okulu olarak bilgi,beceri ve tecrübemizle öğrencilerimizi çağın gerektirdiği bilgi ve beceriye,aynı zamanda kendine güvenen,kendini ifade edebilecek seviyeye getirebilecek güce sahibiz.Biz Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda,vatanı ve milletini seven,kendi kültürünü,değerlerini koruyan ve geliştiren bireyler için varız.


Kurumun Vizyonu:

İstiyoruz ki Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin.Okulumuz başarısı ile çevresine örnek olsun.Okulumuzda veli,öğrencisinin güvenli bir ortamda olduğunu bilsin.Velilerimiz ,öğrencisinin bilgibeceri ve tecrübesine güvenilecek öğretmenlerin elinde olduğunu bilsin


Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız