Çatacık Köyü Göynük Bolu

KaRDeLeN

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Göynük Çatacık Köyü Bilgileri - Çatacık Köyü Hakkında - Çatacık Köyü Tanıtımı - Çatacık Köyü ResimleriÇatacık Köyü Göynük Bolu Köyü

Bolu ilinin Göynük ilçesine bağlı bir köydür.

İlçe: GÖYNÜK

İl: BOLU

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

Kültür

Köyün meşhur höşmelim tatlısı dillere destandır. Cevizli, keşli ve tereyağlı kaşıksapı mantısının tadına doyum olmaz.Bir yiyen bir daha yemek ister.Ayrıca kazankuzu dağlarındaki binbir çeşit çiçekten elde edilen çam balı, anzer balından daha şifalıdır...

Coğrafya

Bolu iline 132 km, Göynük ilçesine 32 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisinde olmakla beraber kışın oldukça soğuk ve kar yağışlı, yazın ise gündüz sıcak, geceleri serin olan hava koşulları ile karadeniz ikliminden ayrılmaktadır.

Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 144
2000 124
1997 144

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Köy Muhtarı: ŞADAN KÖKSAL

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: 464 11 53

2004 - Şadan Köksal

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi olmamakla beraber bu konuda hiçbir girişimde bulunulmamaktadır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Köyün yolu asfalt olmayıp asfalt için gelen mıcır yol kenarında yaklasik birkaç senedir durmaktadir.Köy muktarı hiçbir iş yapmamaktadır.

İle Uzaklığı: 132 km

İlçeye Uzaklığı: 32 km

Rakım: 722 m

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Çatacık Köyüne ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz