Cevizli İlköğretim Okulu Akseki Antalya

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Cevizli İlköğretim Okulu Hakkında - Cevizli İlköğretim Okulu Tanıtım - Cevizli İlköğretim Okulu Resimleri - Cevizli İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri
MİSYONUMUZ : Biz Cevizli İlköğretim Okulu olarak,

1. Bütün öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmelerini sağlamak,

2. Öğrencilerin bireysel farklılıklarına saygı duyarak ve gözeterek bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak,

3. Öğrencilerimizi daha özgür sınıf ve daha özgür okul ilkesine uyarak eğitip geliştirmek,

4. Öğrencilerimizi bilgi toplumunun ve teknolojinin gereklerine uygun yetiştirmek,

5. Okulumuzun eğitim çalışanlarını bilimin ve insanlığın ortak değerlerinden yararlanan, kendini geliştiren ve toplumu ileri götüren güç olarak yetiştirmek,

6. Okulumuzda bir atılım, bir değişim yaratarak okul toplumunun gelişmesini sağlamak ,

7. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi-yöneticilerimizi ve velilerimizi 21.yüzyıla hazırlamak, için VARIZ ve ÇALIŞMAKTAYIZ.VİZYONUMUZ : Biz Cevizli İlköğretim Okulu olarak istiyoruz ki,

1.Okulumuzda, öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. Herkes, (Öğretmen–Öğrenci–Yönetici– Veliler) insan yaşamının sürekli bir öğrenme yenilenme ve gelişme süreci içinde geçtiğini bilsin.

2.Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin. Bizlere inansın, destek olsun.

3.Okulumuzda, hem öğretmenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın.

4.Okulumuzda, çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasınlar ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.

5.Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.

6.Okul ortamında ve her yerde, herkes “kendisine yapılmasını istemediği bir şeyi başkasına yapmama” ilkesine uysun.

7.Bilgiye ulaşan, ulaştığı bilgileri kullanan, kullandığı bilgilerle yeni bilgiler üreten öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olsun ve bunu çevrelerine yaysın.

8. Bilgi teknolojisini kullanmak öğretmen ve öğrencilerimiz için geçerli amaç olsun.

9.8.sınıftan mezun olacak öğrencilerimizin en az 1’i Fen Liselerine, 5’si Anadolu Liselerine, 3’ü Anadolu Öğretmen Liselerine, diğer öğrencilerimiz ise meslek liselerine girebilsin.

10. 8.sınıftan mezun öğrencilerimizin hepsi bir ortaöğretim kurumuna girsin, mezun olsun, yüksek öğrenimini tamamlayarak hayata atılsın ve başarılı olsun.


Okulumuz Cevizli İlkokulu ve Cevizli Orta okulunun birleştirilmesi ile 1993-1994 öğretim yılında Cevizli İlköğretim Okulu olarak eğitime açıldı. Eğitim-Öğretim 1975 yılında açılan Cevizli Ortaokulu binasında devam etmektedir. Ayrıca eski Okul binamızın İl Milli Eğitim Müdürlüğünün tahsis ettiği ödenekle onarımı yaptırılarak Okul öncesi sınıfımız ile 1.2.3. sınıflarımız 2002-2003Eğitim-öğretim yılında sözü edilen binada eğitim ve öğretimlerine devam etmektedirler. Okulumuz 3 beldenin,11 köyün öğrencilerinin taşıma merkezi olup, öğle yemekleri sıcak olarak ihaleyi alan yüklenici müteahhit tarafından yaptırılıp yedirilmektedir.

Derslik sayısı : Eski binamızda 4 derslik, yeni binamızda ise 5 derslik olup,toplam 9 dersliğimiz mevcuttur.
Laboratuar sayısı: 1 adet
Kütüphane: 1
Tekn. Tasarım Atölyesi:1
Depo araç odası: 1
Bilgi Teknoloji sınıfı: 1 “
İdari odalar:Yeni binamızda 2 adet, eski binamızda l adet (Toplam 3 adet) idari oda, 1 adet yeni binada,1 adet eski bina(toplam 2 adet) öğretmenler odası, 1 adet büro, 1 adet hizmetli odası vardır.
Arşivler: 1 Adet
Spor salonu ve odası : Yok.
Diğer sosyal faaliyet için ayrılan yerler: Yok.
Bahçenin alanı:4500 M2 (2000 M2 inşaat alanı)
Bahçenin ağaçlandırılması, çiçeklendirilmesi ve korunması: Yapılmıştır. Etrafında ihata duvarı vardır.
Binaların kimler tarafından yapıldığı: İlköğretim okul binaları Bakanlığımız tarafından yapılmıştır.


Müdür sayısı: 1 Adet Müdür Vekili

Müdür Yard. Sayısı : 1

Öğretmenler Branşlarına göre sayısı :

İngilizce-1
Matematik -1
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi - 1
Bilişim Teknolojileri - 1
Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni - 1
Okul Öncesi -1
Sınıf öğretmeni - 5
Fen ve Teknoloji - 1
Sosyal Bilgiler - 1
Türkçe - 1 (Cevizli Kaya Özen Lisesi Görevlendirme)
Beden Eğitimi -1 (Müd.Yrd.)
Memur - 1

Öğrenci sayıları ve başarı durumları: 2008-2009 öğretim yılında okulumuzda 147 Erkek öğrenci, 111 Kız öğrenci toplam 258 öğrenci vardır. 1.kademe 138, 2.kademe 120 öğrenci olup toplam 258 öğrencidir. Taşımalı öğrenci sayımız 88 Erkek, 67 Kız olup, 155 öğrencidir. Başarı durumu normaldir. . Anasınıfında 7 Erkek, 8 Kız öğrenci olup, toplam 15 öğrenci vardır. Bilgi Teknolojisi sınıfımız öğrencilerimizin şehirler arası ve Milletler arası bilgiye erişmeleri için İnternet bağlantısı hizmet vermektedir.

Bina ile ilgili sorunlar : Okul binası yetersiz olduğundan, eski okul binamız gerekli tadilat yaptırılarak 1.2.3.sınıf ve anasınıfı eğitim-öğretimini o binamızda sürdürmektedir.

Öğretmen ihtiyacı :Türkçe

Diğer personelle ilgili sorunlar : 1 adet Yrd.Hiz.ihtiyacımız vardır.
Cevizli İlköğretim Okulu Antalya Akseki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cevizli İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cevizli İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cevizli İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cevizli İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Bulunduğu Yer: ANTALYA / AKSEKİ

Adı: CEVİZLİ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Atatürk Mahallesi M.Akif Ersoy Cad.No:14 Cevizli Akseki-Antalya

Telefon Numarası: 2426883010

Faks Numarası: 2426883010

E-mail Adresi :345617@meb.k12.tr

Web Adresi :
www.cevizliio.meb.k12.trKaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz