Çiftlikköy Hakkında Bilgi Doğubayazıt Ağrı

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ağrı İli Köyleri - Doğubayazıt Çiftlikköy - Çiftlikköy Hakkında Bilgiler - Çiftlikköy ResimleriÇiftlikköy, Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köy İbrahim ÇOKTİN (Bıro heskı telli,Hesesori aşiratından) kumutasında başlatılan Ağrı Dağı isnayanında hareket merkezi idi.sonra yasak mıntıka yapıldı.yasak kaltıktan sonra yeniden yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlandı,Hesesori Aşiretinin en kalabalık köyüdür.Çevrede enbüyük köyüdür köyün iki tane mezrası vardır.Türkmen ve Cebekümbet dir.bu köyün 3 özelliği var.birincisi Köyün En Büyük Özelliği Kumluktur.diğer bir özelli ği daha var oda sazlık alanı vardır.3. özelliği dağlık alanı vardır.

bu kadar büyük olmasına rağmen,bu köyde kimse (Kavga dolayı )ölmemiştir


Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Ağrı iline 109 km, Doğubayazıt ilçesine 12 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Karasal iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri

2007
2000 1223
1997 1418

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 -
1999 -
1994 -
1989 -
1984 -

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır. kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi vadır.ama kullanılmakatdır.. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz