Cild Sıkılaştırıcı Maskeler -Meyvelerle Yapılan Cilt Maskeleri

#1

Cild Sıkılaştırıcı Maskeler -Meyvelerle Yapılan Cilt Maskeleri konusu hakkında yazılan mesajlar

Sponsorlu Bağlantılar
Cild Sıkılaştırıcı Maske- 28 Günde Kırışıklıklara Son -
Cild Sıkılaştırıcı Maskeler -Meyvelerle Yapılan Cilt Maskeleri


Yağlı Ciltler İçin Çilek Maskesi
İki üç adet çileği plastik çatal yardımı ile ezin. Metal kullanmamaya özen gösterin. 1 yumurtanın beyazı ve iki tatlı kaşığı bal ile karıştırıp cildinize sürün. Yirmi dakika sonra cildinizi durulayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Yağlı Ciltler İçin Şeftali Maskesi
Kabukları soyulmuş yarım şeftaliyi 2 çay kaşığı bal ve 1 adet C vitamini kapsülünü karıştırıp cildinize sürün. 15 -20 dakika bekletip cildinizi durulayın.

Sıkı Bir Cilt İçin Elma Maskesi
Bir adet elmayı rendeleyerek suyunu çıkartın ve süzün. Bu suyun içine iki tatlı kaşığı polen bir adet E vitamini kapsülü ve 2 çay kaşığı yulaf unu katarak iyice karıştırın. Temizlenmiş cilde uygulayıp 20 dakika bekletin ve cildinizi durulayın.

Temizleyici ve Sıkılaştırıcı Siyah Üzüm Maskesi
4 -5 adet siyah üzümü sıkıp suyunu çıkarın. Bu suyun üzerine bir çay kaşığı badem yağı 15 tatlı kaşığı süt tozu ve yarım yumurta akı katıp kıvam alıncaya kadar topaklanmamasına özen göstererek karıştırın. Cildinize uygulayıp 20 dakika bekletin. Daha sonra cildinizi durulayın.

Nemlendirici Armut Maskesi
Bir adet olgun armutu rendeleyin. İçine 1 tatlı kaşığı bal 1 tatlı kaşığı süzme kese yoğurdu 1 çay kaşığı badem yağı koyup karıştırın. Cildinize uygulayıp 20 dakika sonra durulayın.

leke Giderici Kiraz Maskesi
5 - 6 adet kirazın çekirdeklerini çıkartıp ezin. Kirazları bir tatlı kaşığı susam yağı ve bir tatlı kaşığı bal ile karıştırıp cildinize sürüp yarım saat bekleyin. Kuruyunca işlemi tekrarlayın. Haftada bir kez düzenli uyguladığı nızda lekelerinizin giderilmesine çok faydası olacaktır.


Kırışıklık İçin Avokado
1 adet olgun avokadoyu dörde bölün ve bir parçasını rendeleyip krem haline getirin. İçine dörtte bir limon suyu bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı susam yağı koyup karıştırın. Cildinize uygulayıp 20 dakika sonra durulayın.

Cildi Nemlendiren Kavun Maskesi
Yarım kavunu iyice ezerek içine bir çorba kaşığı süt tozu ile bir tatlı kaşığı bal koyup karıştırın. Yüzünüze sürüp 20 dakika sonra durulayın.

Cildi Sıkılaştıran Greyfurt Maskesi
Dörtte bir greyfur suyuna bir çorba kaşığı elma yağı ve yarım çay bardağı maden suyu koyup karıştırın. Temiz bir gazlı bezi bu suya batırıp cildineze bastırın kuruyana kadar bekleyin.